Николаевский областной художественный музей  имени В. В. ВЕРЕЩАГИНА


 

 Адреса: м.Миколаїв,
    вул. Велика Морська, 47
 
 Телефон:     
     +38 (0512) 37 23 67
   
 E-mail: museum0@ukr.net
 
 
Миколаївські ювеліри
01.02.2017 00:00

         31 січня 2017 року з нагоди відзначення Дня ювеліра у Миколаївському обласному художньому музеї  ім. В.В. Верещагіна починає свою роботу  виставка «Миколаївські ювеліри». До експозиції виставки увійшли твори відомих миколаївських майстрів старшого покоління – Олександра Кошміли, Володимира Туровського, Анатолія Скляра, Валерія Храпенка, Сергія Рослякова, Володимира Тарнавського та Олександра Катілова.

          В творах, представлених на виставці, органічно сплелись три елементи, без яких неможливе мистецтво ювеліра: природні мінерали, труд художника-ювеліра та роль ювелірних виробів в формуванні естетичного смаку сучасної людини. 

         Кожен з майстрів, експонентів виставки, – глибоко індивідуальний, кожен володіє власним неповторним стилем.

         Ювелірне мистецтво - це виготовлення різних виробів, як правило, з дорогоцінних металів з використанням самоцвітів. Спочатку такі речі служили не тільки для краси, а й для того, щоб підкреслити високий соціальний стан власника або власниці. Також прикрасам часто приписувалися магічні функції. Їх використовували, наприклад, в якості захисних амулетів і талісманів. Історія ювелірного мистецтва йде корінням в глибоку старовину. Спочатку створення ювелірних виробів не передбачало якої б то не було обробки. З плином століть мистецтво удосконалювалося, умільці створювали все більш складні та вишукані прикраси.

         У наші дні ювелірне ремесло, мабуть, ще більше, ніж раніше, стає мистецтвом. Прикраси виступають однією з форм творчого самовираження. Сучасні підприємства використовують більш професійні інструменти та доступні матеріали. При цьому багато вироби виконуються з синтетичних матеріалів. І хоча вони не можуть перевершити красою і досконалістю натуральні камені, все ж гідно з ними суперничають. Сучасне ювелірне мистецтво гідно продовжує традиції старих майстрів. А використання нових технологій дозволяє створювати все більш незвичайні і цікаві прикраси.

 

Телефон для довідок:

37-23-53