Николаевский областной художественный музей  имени В. В. ВЕРЕЩАГИНА


 

 Адреса: м.Миколаїв,
    вул. Велика Морська, 47
 
 Телефон:     
     +38 (0512) 37 23 67
   
 E-mail: museum0@ukr.net
 
 
Японський світ витончених речей (24.12 - 24.02)
19.12.2016 15:04

   

Миколаївський обласний художній музей ім. В.В. Верещагіна запрошує Вас з 24 грудня  2016 р. відвідати виставку «Японський світ витончених речей».

 

Наказом Президента України 2017 рік оголошено роком Японії в Україні у зв’язку з 25-річчям встановлення дипломатичних зв’язків   між нашими країнами.

 

                Цій знаменній події, а також 175-річчю від дня народження  всесвітньо відомого художника В.В. Верещагіна, ім’я якого носить художній музей, присвячена виставка «Японський світ витончених речей».

 

             Мрію відвідати Японію майбутній художник плекав ще за часів навчання у Морському кадетському корпусі, після прочитання книги І. Гончарова «Фрегат «Паллада». Яскравий опис подорожі далекими морями і океанами, таємничими країнами та образ загадкової Японії – цього «замкненого ларця із загубленим ключем», вабили допитливого юнака. Стійкий інтерес до Японії  В. Верещагіна був зумовлений ще на початку його творчого шляху, коли він навчився та працював у Парижі, «відкриттям» Європою японської гравюри.

 

              Але омріяна подорож здійснилася лише у 1903 році.

 

            Своєрідна природа, надзвичайні фарби та форми старовинних споруд Японії вразили митця. Важко не помітити і ту доброзичливість, з якою він писав про японський народ, відмічаючи  його працелюбність, ввічливість, любов до порядку.

 

           Уважним поглядом художника і мандрівника Верещагін намагався розібратися у новому для нього японському мистецтві, яке  до того він знав лише з літератури. У своїх нотатках художник із непідробним інтересом  описував барельєфи на колонах старовинних храмів зі сценками з життя звірів, птахів, рослин – «маленькі   шедеври наївних, вірних природі зображень». Захоплення майстра викликали рельєфні зображення драконів, що обвивають дерева на воротах храмів. Верещагін високо оцінив вроджений смак японців і уміння цінувати прекрасне. Зібрана ним велика колекція предметів японського мистецтва і побуту була привезена на батьківщину  і  виставлена після його загибелі  в художній галереї у Москві.

 

           Виставка «Японський світ витончених речей», запроваджена художнім музеєм ім. В.В. Верещагіна,  демонструє унікальні особисті речі художника- мандрівника, японського походження, що увійшли до збірки  музею:  весільна ваза бронзового лиття, прикрашена зображенням лелек; бронзова  ваза для святкових букетів із ручками у вигляді хризантем – символом імператорської Японії; функціональна шафа для фарб; японський столик з розписом по дереву із двошаровим чорнолаковим покриття і, нарешті,  бронзовий японський  «Дракон», «морда якого, вигини гнучкого тіла, міць лап, хвіст – передані пречудово».

 

      Нажаль, відвідування  Японії стало  останньою подорожжю великого художника-баталіста, пам’ять про яку зберігають його особисті речі, редставлені в меморіальній  залі музею.

 

       В експозиції також задіяні предмети, що дають уявлення про особливості японської культури та мистецтва: зразки японського  побуту,  національного костюму, посуд для проведення чайної церемонії, предмети для занять каліграфією, фарфорові вироби малої пластики, дитячі іграшки, парасольки, яскраві тканини,  листівки  та фотографії сучасної Японії тощо.

 

                Гармонійно доповнюють виставку серія картин миколаївського художника Валерія Купцова, присвячена Японії. На полотнах митця – безстрашні та могутні герої, тендітні витончені жінки-амазонки із загадковими розкосими очами.

 

           Супроводжують експозицію 22 світлини, зроблені під час подорожі до «країни сонця, що сходить».         

 

       Виставка проводиться в рамках  економічного та культурного співробітництва України з Японією та за підтримки Миколаївського просвітницького товариства японської культури «Татікадзе».

 

                Ласкаво запрошуємо відвідати Миколаївський обласний художній    музей ім. В.В. Верещагіна та поширити свій світогляд і обізнаність спілкуванням із прекрасним!