Николаевский областной художественный музей  имени В. В. ВЕРЕЩАГИНА


 

 Адреса: м.Миколаїв,
    вул. Велика Морська, 47
 
 Телефон:     
     +38 (0512) 37 23 67
   
 E-mail: museum0@ukr.net
 
 
ДІВЧИНКА У ДЕРЕВА
Музейна скарбниця

 

ДІВЧИНКА У ДЕРЕВА

У кожному музеї є своє унікальні експонати, що привертають увагу не лише мистецтвознавців, а й відвідувачів. На перший погляд звичайна фарфорова статуетка з зображенням маленької дівчинки та котів з собакою розкрила історію відомої фабрики Unger, Schneider & Co., Grafenthal у Німеччині.

Фабрика по виготовленню порцеляни Unger, Schneider & Co., Grafenthal, (Тюрінгія) була заснована у 1859 році підприємцем Карлом Шнайдером, художником Карлом Унгером та бізнесменом Германом Хоченройтером. На початку діяльності на фабриці виготовляли посуд, кухонне знаряддя, дитячий мініатюрний посуд для гри. Основою посуду було оформлення кольором синій кобальт, іноді з елементами позолоти. Виробництво посилено генерувало нові ідеї та форми виробів, за що отримало свою першу нагороду у 1875 році. Пізніше, у 1882 Карл Унгер разом зі своїм приятелем Бернхардом Шилде організують інше виробництво, відоме як Porzellanfabrik Unger & Schilde. Після смерті Карла Шнайдера його місце займає син Павел і виробництво починає працювати під новим керівництвом. Після смерті Павла Шнайдера у 1912 році, виробництвом керував Вільгельм Ведель, який доєднався до підприємства у 1889 році. Йому вдалося структурувати підприємство. У 1951 році підприємство було націоналізовано і увійшло до складу V.E.B. Porzellanfiguren Gräfenthal, об’єднавшись з Carl Scheidig K.G. завод почав випускати порцелянові фігури, ляльки. V.E.B. Porzellanfiguren Gräfenthal було розпущено, а сам завод Carl Scheidig K.G. було повністю закрито у 1973 році (бюлетень «I Библиотека любителей старины. Фарфор и Фаянс. Указатель марок», выпуски № 1 и 2).

Порцелянова статуетка «Дівчинка у дерева» надійшла до музейної збірки у 1994 р. від Кондратьєвої Ганни Олексіївни разом з іншими експонатами. В тісті музейного предмета відбиток марки та номер 21291 GERMAN. Марка вказує на приналежність музейного експоната до заводу Unger, Schneider & Co., Grafenthal у Німеччині, ймовірна дата виготовлення 1875-1879 роки. Саме в цей період на заводі використовували клеймо такого типу.

#музейна_скарбниця