Николаевский областной художественный музей  имени В. В. ВЕРЕЩАГИНА


 

 Адреса: м.Миколаїв,
    вул. Велика Морська, 47
 
 Телефон:     
     +38 (0512) 37 23 67
   
 E-mail: museum0@ukr.net
 
 
Метелик
Музейна скарбниця

 

 Маркитан Олена Миколаївна

АВТОРСЬКА ЛЯЛЬКА «МЕТЕЛИК». 2013р.

22,5х14,5х21 см

Ляльки супроводжують людство протягом століть. Сьогодні лялька - не тільки іграшка, але й витвір мистецтва нарівні з творами скульптури та живопису. Створення авторської ляльки перетворилося у самостійну ланку мистецтва, що існує та розвивається по всьому світу.

Авторська лялька - це художня лялька, створена конкретним автором. Ляльки мають свою назву, історію. Споглядаючи їх, можна побачити настрій персонажа, характер. Лялька має свій, неповторний образ, який відображає внутрішній світ автора. Це дуже тонка, клопітка та тривала ручна робота.

У Миколаївській дитячій художній школі викладає Олена Маркитан - майстриня, яка займається створенням унікальних авторських ляльок. Вона з творчої сім'ї, її чоловік і дочка теж відомі в місті своїми роботами.

У 2015 році, після виставки родини Маркитан, одна з ляльок майстрині оселилася в Миколаївському обласному художньому музеї ім. В.В. Верещагіна. Лялька за назвою «Метелик», що представляє собою хлопчика, який сидить, притуливши до себе коліна та підтримуючи ноги лівою рукою. Зверху на правій руці – великий блакитно-зелений метелик із сріблястим темно-фіолетовим візерунком на крилах. Хлопець сидить схиливши голову до лівого плеча та замріяно любується метеликом.

Про що замислився хлопчик? Можливо, споглядаючи красу метелика, його тонке світобачення, намалювало чарівну картину світлого і радісного майбутнього. А можливо, він спостерігаючи за тонкими прозорими крилами метелика, побачив схожість рухів тендітних крил з рухами душі художника, що бачить неперевершену красу в буденних речах.