Николаевский областной художественный музей  имени В. В. ВЕРЕЩАГИНА


 

 Адреса: м.Миколаїв,
    вул. Велика Морська, 47
 
 Телефон:     
     +38 (0512) 37 23 67
   
 E-mail: museum0@ukr.net
 
 
Фіалки
Музейна скарбниця
Автор: Любов Бабенко   

 

 Толстой Федір Петрович

 "ФІАЛКИ"

28,5х22

Витончена робота Федора Толстого «Фіалки» придбана за 500 рублів у колекціонера з Ленінграда (Санкт-Петербург, РФ) Юхима Ратнера у 1980 р. Акварель виконана на тонованому папері з додаванням білила.

Чудовий рисувальник, аквареліст, відомий медальєр, скульптор, гравер, силуетист, автор балетних задумів та костюмів, Граф Толстой завжди с великим натхненням освоював нові для себе види та жанри мистецтва. Працював художник у жанрі так званого «натюрморта-обманки». Такі натюрморти виглядають як правило примітивно, але в той же час все на них здається настільки живим, що навіть можна доторкнутися до ніжних пелюстків фіалок, спробувати на смак ягідки соковитої смородини, почути шорах крил метелика. Дивовижні акварелі художника справляють враження застиглих у часі…

Людина широких знань Толстой, серед розмаїття навиків цікавився ботанікою. Художник поставив собі завдання, яке стало сенсом усієї творчої діяльності Графа Федіра Толстого як художника-мініатюриста: «...со строгою отчетливостию переводить с натуры на бумагу копируемый цветок, как он есть, со всеми малейшими подробностями, принадлежащими этому растению...». Музейні «Фіалки» стали яскравим прикладом непересічного дарування Ф.П. Толстого та окрасою проекту «Музейна скарбниця».

#музейна_скарбниця

Толстой Фёдор Петрович