Николаевский областной художественный музей  имени В. В. ВЕРЕЩАГИНА


 

 Адреса: м.Миколаїв,
    вул. Велика Морська, 47
 
 Телефон:     
     +38 (0512) 37 23 67
   
 E-mail: museum0@ukr.net
 
 
КАЛНРОЗЕ В.К. (1894-1993) "ПЕЙЗАЖ МОЄЇ БАТЬКІВЩИНИ"
"100 шедевров" - виртуальная галерея

  Живописні полотна В.К. Калнрозе неможливо сплутати з роботами інших художників-пейзажистів, настільки своєрідна їх колористична гама і емоційна тональність. Творчість латиського художника заслужила високу оцінку ще у період існування Радянського Союзу. За витвори, пройняті відчуттям краси, маститому художникові було присвоєно почесне звання заслуженого діяча мистецтв Латвійської РСР.

   У 1936 році Валдіс Карлович закінчує Латвійську академію мистецтв. До цього часу вже викристалізувалися головні принципи його реалістичного мистецтва.
   У період культу особи у результаті догматичного підходу до тлумачення методу соціалістичного реалізму соковиті та колористичні пейзажі художника були необґрунтовано віднесені до категорії формалістичних робіт.
З другої половини 1950-х років починається новий період розквіту творчості В.К. Калнрозе, в якому одне за іншим слідують крупні полотна, написані на високому художньому рівні. У барвистій палітрі як і раніше панує чуттєва гама сірих тонів, нюанси яких тягнуться тепер від сріблястого до іржавого та золотистого відтінків. Поступово вимальовується такий характерний для художника мотив – пейзаж, в якому переважає дзеркало вод з мерехтливим віддзеркаленням.
   Чудова картина В.К. Калнрозе «Пейзаж моєї Батьківщини» надійшла до МОХМ ім. В.В. Верещагіна з Всесоюзного виробничо-технічного комбінату в 1970 році. Вона часто експонується у музеї на тематичних виставках, незмінно привертаючи увагу глядачів. Це красиве велике (122Х154) полотно створено художником у 1964-65-х роках.
З великою любов’ю дуже реалістично зобразив художник милий серцю куточок рідної природи. Вражає висока живописна техніка виконання роботи. Дуже різноманітна обробка поверхні картини. Прозорі шари чергуються з пастозною фактурою, а соковиті мазки мастихіном створюють світлові ефекти на поверхні води. Сірий колір, що здається мав бути важким та інертним, набуває у картині емоційної активності і великої живописної насиченості. Увагу митця привернув цей нехитрий пейзаж улюбленої Батьківщини, в якому він завдяки своєму віртуозному живописному почерку і повному нюансів колориту зумів знайти своєрідну принадність і неповторну красу.