Николаевский областной художественный музей  имени В. В. ВЕРЕЩАГИНА


 

 Адреса: м.Миколаїв,
    вул. Велика Морська, 47
 
 Телефон:     
     +38 (0512) 37 23 67
   
 E-mail: museum0@ukr.net
 
 
КРАМАРЕНКО Л.Ю. (1888-1942) "ДІВЧИНА З ГРАНАТОМ"
"100 шедевров" - виртуальная галерея

Лев Юрійович Крамаренко належить до українських майстрів, що відіграло активну роль у становленні образотворчого мистецтва України.

Його твори пройняті любов’ю до життя, позначені індивідуальним баченням світу і своєрідністю живописної мови. Художник працював у станковому мистецтві, а також брав участь у відродженні монументальних фрескових розписів.
Одержавши ґрунтовну професійну підготовку, в 1918 році Крамаренко повертається в Україну, де починає свою педагогічну діяльність і обирається професором Академії мистецтв (1920).
Влітку 1934 роки художник їде в творче відрядження по Узбекистану, а в 1935 році – до Таджикистану. В Узбекистані майстер тривалий час працював у Самарканді і Бухарі, які надихнули його на створення великої серії архітектурних пейзажів, тематичних композицій, натюрмортів.
Крім пейзажів і натюрмортів Крамаренко писав і портрети. Один з них – «Дівчина з гранатом» – музей придбав у сім’ї художника в 1977 році.
На полотні нерухомо, дещо статично зображена смуглява дівчина з темним волоссям, ретельно пов’язаним блакитною хусткою. Обличчя портретованої напружене, відчувається, що дівчина хвилюється і дуже хоче, щоб її зображення вдалося. На обличчі, руках, білому наряді рожево-сірі рефлекси, що майстерно передають мерехтливу колірну гаму. Особливу увагу художник надає зображенню рук, в яких дівчина тримає великий яскраво-червоний гранат у зеленому листі.
Композицію врівноважує скромний натюрморт з яскравих соковитих плодів на білій драпіровці, що звисає зі стіни і м’яко стелеться зліва від моделі.
Робота яскраво демонструє еволюцію живописної манери художника. Портрет написаний вільно покладеним мазком, що гостро підкреслює пластично чуттєву форму. Характер людини виявлений точно і достатньо прямолінійно. Відображенню внутрішньої зібраності дівчини сприяє і цікава, стримана композиція, і контрастність світлотіні, і чіткість малюнка. Картина «Дівчина з гранатом» належить до якнайкращих досягнень майстра.