Николаевский областной художественный музей  имени В. В. ВЕРЕЩАГИНА


 

 Адреса: м.Миколаїв,
    вул. Велика Морська, 47
 
 Телефон:     
     +38 (0512) 37 23 67
   
 E-mail: museum0@ukr.net
 
 
ВОЛКОВ О.М. (1886-1957) "ДІТИ. БРАТ І СЕСТРА"
"100 шедевров" - виртуальная галерея

Є картини, які з першого погляду приковують до себе увагу, вражаючи красою і досконалістю. А є такі, які здаються простими за виконанням і сюжетом.

Перше враження від парного портрета «Діти. Брат і сестра» О.М. Волкова, який надійшов до музею з сім’ї художника, досить прозаїчне: оплічне зображення двох дітей – узбеків, дуже схожих один на одного.
Але при детальнішому розгляданні портрета відкриваються багато граней і нюансів цієї картини. Привертає увагу колорит роботи: переливи коричнево-вохристих і гранатово-червоних тонів, в яких написані обличчя дітей, гармонійно поєднуються з локальними барвистими плямами – одяг дітей, фон портрету. Художник примушує колір звучати дзвінко і разом з тим бути мелодійним і навіть м’яким. Світлові ефекти настільки вдалі, що викликають відчуття рухливості виразу облич дітей.
Пози дітей зворушливі і виразні: голова брата трохи схилена до сестри, торкаючись її щоки; рука сестри лежить на плечі брата, виражаючи ніжне, трепетливе відношення до рідної людини.
Портрет написаний у 1926 році, в період 20 – 30-х років, який сам художник називає «шлях до реалізму», «повернення до людини». Якщо об’єктом ранньої творчості художника було бачення світу людиною, який пропущений крізь призму традицій, що історично склалися, то об’єктом творчості цього періоду стає сама людина.
Росіянин за національністю, корінний азіат, чудовий живописець і графік, Волков Олександр Миколайович прожив довге і творчо багате життя, залишивши в історії узбецького народу помітний слід.