Николаевский областной художественный музей  имени В. В. ВЕРЕЩАГИНА


 

 Адреса: м.Миколаїв,
    вул. Велика Морська, 47
 
 Телефон:     
     +38 (0512) 37 23 67
   
 E-mail: museum0@ukr.net
 
 
КОРОВІН К.О. (1861-1939) "ТРОЯНДИ ТА ФРУКТИ"
"100 шедевров" - виртуальная галерея

 

Коровін Костянтин Олексійович – один з основоположників і найзначніша фігура російського імпресіонізму в живопису. Своїми архітектурними проектами виставкових павільйонів, ескізами кераміки, меблів, тканин художник вніс вагомий внесок у становлення стилю модерн. Йому належала визначна роль у реформуванні вітчизняного театру.
Пошуки нових шляхів розвитку живопису, що захопили наприкінці 1900-х і в 1910-х роках і художників-реалістів, і представників різних лівих модерністських об’єднань, вимагали численних експериментів. Натюрморт як жанр, що має справу з «мертвою», нерухомою натурою, стійкими колірними й світловими ефектами, як можна більш відповідав цьому.
У 1910-і роки Коровін створює серію блискучих натюрмортів («Риби, вино і фрукти», «Троянди й фіалки» та ін.), у яких предметний світ поглинається живописною стихією, розчиняється в ній. Самодостатня живописність – артистизм пензля, експресія мазка, ефектна декоративність колориту – стає головним змістом багатьох робіт 1910-х років. Саме в цей період був написаний натюрморт «Троянди і фрукти» (1917), який музей придбав у Тетяни Сергіївни Дмитрієвої в 1979 році.