Николаевский областной художественный музей  имени В. В. ВЕРЕЩАГИНА


 

 Адреса: м.Миколаїв,
    вул. Велика Морська, 47
 
 Телефон:     
     +38 (0512) 37 23 67
   
 E-mail: museum0@ukr.net
 
 
МАНЕВИЧ А.А. (1881-1942) "ВІННИЦЯ. ЄРУСАЛИМКА"
"100 шедевров" - виртуальная галерея

Характерні особливості процесу розвитку образотворчого мистецтва початку XX століття знайшли віддзеркалення в пейзажному живописі.
Стиль творів А.А. Маневича, одного з провідних українських художників-пейзажистів слід вважати достатньо декоративним, завдяки «орнаментальній» кладці колірних площин, що додають усьому простору його полотен відчуття побудови.
Випускник Київського художнього училища, він нетривалий час навчався в Мюнхенській Академії, а потім удосконалювався як живописець у студіях Парижа і Італії.
До часу зміни живописно-пластичної структури полотен А.А. Маневича відноситься робота «Вінниця. Єрусалимка», що збагатила музейну збірку більше тридцяти років тому, в 1977 році. Спрощення структури, посилення конструктивності сприяє концентрації драматичного переживання зовні невибагливого пейзажного мотиву. Картина «Вінниця. Єрусалимка» – сприймається саме так: похмура єврейська околиця Вінниці зі скупченням убогих будиночків і майже міфічною козою на засніженій вулиці.
У грудні 2007 – січні 2008 року пейзаж був представлений для участі в проекті «Культур Ліга. Художній авангард 1910 - 1920-х років».
Відомо також, що аналогічний твір належить Національному художньому музею (м. Київ).