Николаевский областной художественный музей  имени В. В. ВЕРЕЩАГИНА


 

 Адреса: м.Миколаїв,
    вул. Велика Морська, 47
 
 Телефон:     
     +38 (0512) 37 23 67
   
 E-mail: museum0@ukr.net
 
 
ДВОРНИКОВ Т.Я. (1862-1922) "У ХАДЖИБЕЙСЬКОМУ ПАРКУ"
"100 шедевров" - виртуальная галерея

Художник-пейзажист Тит Якович Дворников жив у Одесі, викладав у гімназіях і Одеському художньому училищі. У 1893 році став членом Товариства південноросійських художників. З 1895 року був експонентом, а з 1912 членом Товариства пересувних художніх виставок. Художник часто зображував Одеський порт у різні пори року і різні часи доби, види Одеси і її околиць, різноманітні пейзажні мотиви. У Миколаївському обласному художньому музеї ім. В.В. Верещагіна експонується картина «У Хаджибейському парку», що представляє один з таких видів. На полотні зображений романтичний куточок вечірнього парку. Справа знаходиться лава, на якій сидять лицем одна до одної дві темноволосі жінки в світлому одязі, що виділяється на фоні темної зелені.
Усе неначе випадково, могло б бути розміщено і по-іншому, але тільки потім стає зрозуміло, як ретельно відібрані і скомпоновані всі деталі. Це зроблено непомітно, тому створюється враження свободи і простоти творчості.
Не дивлячись на відсутність зовнішньої яскравості, сумні, мрійливі пейзажі Дворникова відповідали настроям інтелігенції того часу, перекликаючись з ліричною поезією. Його називали пейзажистом левітанівського типу.