Николаевский областной художественный музей  имени В. В. ВЕРЕЩАГИНА


 

 Адреса: м.Миколаїв,
    вул. Велика Морська, 47
 
 Телефон:     
     +38 (0512) 37 23 67
   
 E-mail: museum0@ukr.net
 
 
БІЛЯ СТІН МОНАСТИРЯ.(ЗБІР НА ПОГОРІЛИЙ ХРАМ У МОСКВІ)
"100 шедевров" - виртуальная галерея

 

   НЕСТЕРОВ МИХАЙЛО ВАСИЛЬОВИЧ

   (1862-1942)

Нестеров Михайло Васильович – видатний російський художник, що займає одне із визначних місць у розвитку російської художньої культури кінця XIX – початку XX ст. 
У пору свого навчання в Академії мистецтв та Училищі живопису, скульптури і архітектури, молодий художник, своїми творами був близький до ідейних принципів передвижників. Роботи, створені Михайлом Васильовичем у цей період, несли на собі риси побутописання. Це були сцени повсякденного життя, або сюжети розповсюдженого тоді історичного жанру. 
В основу сюжетної композиції картини Нестерова «Збір на погорілий храм у Москві» покладено події, що реально відбувалися. Зазвичай взимку, в Москві з’являлися певного виду жебраки. Під виглядом збору «на погорілі місця» вони їздили в санях і збирали милостиню. Погорільці, справжні і фальшиві, приїжджали до Москви сім’ями. 
Ця картина разом з іншою роботою Нестерова «Смерть Лжедмитрія» була представлена на здобуття Малої золотої медалі. Довгий час вона вважалася втраченою. 
У зібранні музею ім. В.В. Верещагіна картина «Біля стін монастиря» надійшла від московського колекціонера Ігоря Івановича Шагіна в 1981 р., який придбав картину в м. Серпухові (Росія).

 

https://youtu.be/_AQmZ-U-hts