Николаевский областной художественный музей  имени В. В. ВЕРЕЩАГИНА


 

 Адреса: м.Миколаїв,
    вул. Велика Морська, 47
 
 Телефон:     
     +38 (0512) 37 23 67
   
 E-mail: museum0@ukr.net
 
 
Повернення творів образотворчого мистецтва після реставрації.
Реставрація

З 2001 року в музеї заснована унікальна реставраційна програма «Відродження шедеврів». Аналогів цій програмі в Україні немає. У ній об'єднані зусилля співробітників музею ним. В.В. Верещагіна, що ведуть реставраторів України і металургів Миколаївського глиноземного заводу.

Музей активно співпрацює з Національним науково-дослідним реставраційним центром України (філіал в місті Одеса), фахівці-реставратори якого творять справді дива, відроджуючи твори великих майстрів образотворчого мистецтва. Завдяки професійності реставраторів, відвідувачів чекають незабутні зустрічі з творами, що полюбилися.

15 червня в музейну колекцію повернулися роботи видатних художників дореволюційного живопису, таких як А. П. Боголюбов (1824-1896) «Венеція», Н.Е. Сверчков (1817 - 1898), «Кучер». 1850 р., миколаївського художника Л.В. Інглезі «Поле».

Реставраційна робота проводиться як на платній, так і на безкоштовній (планової) основі.

Окрім творів дореволюційного живопису експозиційний вигляд одержали також витвори декоративно-ужиткового мистецтва фарфорові вироби провідної мануфактури Західної Європи і Росії XIX ст.: Австрії і Фарфорової мануфактури Гарднера.

Друге життя одержали і твори іконопису: ікона XIX ст. «Іоанн Хреститель».