Николаевский областной художественный музей  имени В. В. ВЕРЕЩАГИНА

Укр.


 

 Адреса: м.Миколаїв,
    вул. Велика Морська, 47
 
 Телефон:     
     +38 (0512) 37 23 67
   
 E-mail: museum0@ukr.net
 
 
ВІКНА В НЕЗРИМЕ - «75. ПОРТРЕТ АНДРІЯ»
Написав Запісочна Л.О.   
Понеділок, 05 листопада 2018 00:00

Твори миколаївського художника  Андрія Даниловича Антонюка завжди виділяються на колективних виставках своєрідною тематикою, композицією, кольоровою гамою та технікою живопису.

Кожного року на свято Покрови до свого дня народження художник влаштовував  у Миколаєві свою велику виставку, демонструючи свої нові роботи.  Друзі та родина майстра продовжують цю традицію і після того, як він залишив наш світ.

Неодноразово вернісажі Андрія Антонюка проходили в Миколаївському обласному художньому музеї ім. В.В. Верещагіна. 12 жовтня 2018 року музей представив виставку «75. Портрет Андрія», присвячену 75-річчю від дня народження художника. На ній представлені і декілька музейних творів, але переважають експонати приватних колекції, багато з яких давно не експонувались. Це і  картини самого Андрія Антонюка, і присвячені йому твори інших  художників.

Колоритна зовнішність та глибокий внутрішній світ Андрія Антонюка надихають миколаївських художників на створення його портретів. Вже давно зберігається у музеї чудова пастель Олександра Махервакса, де молодий, ще темноволосий художник зображений на фоні своїх картин. Наче живий дивиться на нас крізь століття Андрій Данилович з полотна Ольги Артим. Дуже по-різному побачили цього чоловіка Юрій Гуменний та Микола Розін. По-іншому виглядає майстер і на своїх ранніх автопортретах. Але всюди передані характерні риси зовнішності, які часто проглядають і у зображеннях багатьох героїв картин Андрія Антонюка.

Андрій Данилович Антонюк починаючи з перших картин, ще навчаючись в Одеському державному художньому училищі ім. М. Грекова.   проявляв свій  особистий  авторський підхід. Його творчості було затісно у вузьких рамках офіційного соцреалізму і за тематикою творів, і за живописними прийомами. Твори, створені у різні часи чітко розрізняються за манерою виконання. Ранні роботи відзначає іконографічність, лапідарність, стриманість кольорового рішення, плавні переходи тонів. Пізніше твори художника стають більш яскравими, написані окремими мазками контрастних барв. Він активно поєднує в одній роботі підмальовки різними типами фарб: темперними, олійними, акриловими. Ці прийоми виявляється використовували і художники дуже давніх часів.

У портретах реальних людей, історичних осіб та сучасників, літературних героїв Антонюк передає не тільки зовнішність, а розкриває душу свого героя, показує їхній внутрішній світ, робить зримим втаємничене від фізичного ока. Часто ці портрети перетворюються у докладні розповіді про людину. Вони одночасно показують і реалістичні риси, і наповнені великою кількістю багатозначних символів.

Твори Андрія Антонюка наче широко відкриті вікна. Одні – в минуле, інші – в майбутнє. Крізь них можна зазирнути у ті приховані чарівні світи, що незримо нас оточують. Андрій Данилович Антонюк отримав високе звання народного художника України, став лауреатом Державної (з 1999 року – Національної) премії України ім. Т. Шевченка. Проходять роки, а твори майстра продовжують будити думку, примушують замислюватися над глибинним сенсом буття.

 

Лектор ІІ категорії                                                               Л.О. Запісочна    

 
 
 
Сайт создан в студии Мотив