Николаевский областной художественный музей  имени В. В. ВЕРЕЩАГИНА

Укр.


 

 Адреса: м.Миколаїв,
    вул. Велика Морська, 47
 
 Телефон:     
     +38 (0512) 37 23 67
   
 E-mail: museum0@ukr.net
 
 
Купала
Написав Любов Запісочна   
Середа, 05 червня 2019 10:40

 

Купала.

Тетяна Іванівна Поліщук

Анатолій Анатолійович Поліщук

З давніх часів наші предки урочисто святкували літній сонцеворот. 20 -22 червня відбувається цікаве астрономічне явище – самий довгий день та сама коротка ніч, сонце стоїть на небі у найвищий точці свого річного руху сонцестояння. Через декілька днів можна помітити скорочення світлового дня. Хоча літо ще триває, але сонце вже повертає на осінь. Багато обрядів в ці дні ніби нагадують сонцю, що його вогняна колісниця більше не повинна рухатися небокраєм все вище і вище, а має ненадовго зупинитися, та поступово скочуватися небосхилом, пірнаючи у води небесного моря.

Різні обрядові дії символізують поєднання стихій вогню та води. Гурти хлопців та дівчат окремо роблять з трави чи соломи великі ляльки парубка Купала та дівчини Костроми або Марени, його нареченої. Далі розігруються сцени сватання та весілля. Наприкінці свята розігрується процес «поховання» цих персонажів. Часто ляльок пускають по воді, інколи вивозять човнами.

В Миколаївському обласному художньому музеї ім. В.В. Верещагіна зберігається скульптура миколаївських майстрів Тетяни Іванівни та Анатолія Анатолійовича Поліщуків «Купала». У ній відтворено головного героя купальських обрядів. Парубка сплетено з соломки за авторською технологією Тетяни Іванівни. На ньому одяг прикрашений візерунками. Юнак стоїть у дерев’яному човні, прикрашеному різьбленим рослинним орнаментом, який створено Анатолієм Анатолійовичем.

Професійний миколаївський художник Анатолій Анатолійович Поліщук багато років займається різьбленням по дереву. У його мистецькому здобутку велика кількість цікавих творів декоративно-побутового мистецтва. Різьбяр активно працював над оздобленням інтер'єрів християнських храмів. У майстра є роботи, що поєднуються з плетінням з соломи, яким захоплюється його дружина.

Тетяна Іванівна Поліщук – сучасна українська, миколаївська художниця. У неї багато цікавих своєрідних живописних творів. На початку 1990-х років вона зацікавилася технікою соломоплетіння. Розробила власні авторські прийоми і створила оригінальні декоративні скульптури, сплетені з соломи. Часто майстриня застосовувала в цих творах елементи, вирізані з дерева та прикрашені різьбленим орнаментом.

Яскравим прикладом творчої співпраці двох майстрів є скульптурна композиція «Купала», що знаходиться у колекції музею.

 

#музейна_скарбниця

 
 
 
Сайт создан в студии Мотив