Николаевский областной художественный музей  имени В. В. ВЕРЕЩАГИНА


 

 Адреса: м.Миколаїв,
    вул. Велика Морська, 47
 
 Телефон:     
     +38 (0512) 37 23 67
   
 E-mail: museum0@ukr.net
 
 
ТИШЛЕР О.Г. (1898-1980) "ДІВЧИНА У КАРНАВАЛЬНОМУ КАПЕЛЮСІ"
100 шедеврів
There are no translations available.

 Олександр Григорович Тишлер – з покоління художників, «революцією мобілізованих і покликаних». Події, що відбувалися у країні, стали найважливішим стимулом становлення його творчості.
У 1921 році художник переїздить з свого рідного міста Мелітополя до Москви.
Теплими словами згадує про нього художник О.А. Лабас: «… Тишлер приїхав до Москви з Києва в 1921 – 1922 роках, і тоді я з ним зустрівся і подружився, і ми стали дуже часто бачитися. Я із самого початку оцінив його як оригінального дуже талановитого художника і живописця, і вже тоді ж побачив, що окрім живопису і графіки у нього було покликання до театру».
Творчий шлях Тишлера – шлях пошуків. Від абстрактних речей до малюнків і картин про події громадянської війни.
З 1920-х років художник працював серіями і циклами. Одними з пізніших є: «Балаганчик», «Жінка і місто», «Театральне уявлення», «Океаніди». Цикли ці різні, але об’єднує їх те, що в них, хоча і по-різному, об’єднується людина і архітектура. «Я як би даю не побачене ніким, – писав Тишлер, – наприклад образ ожилої архітектури, образ натюрморту, що злитий з людиною …
З’єднання з річчю відбувається поза законами перспективи і реальних масштабів. Здавалося б, чоловік менше, ніж будинок. А в моїх роботах жінка іноді може нести на голові будинок або ціле місто» …
І «Дівчиною в карнавальному капелюсі» і «Модницею на лавці» «поступилася» музею вдова художника – Ф.Я. Сиркіна в 1980 році. Можна виказати припущення, що обидва ці чудові полотна входять до циклу «Жінка і місто».