Николаевский областной художественный музей  имени В. В. ВЕРЕЩАГИНА


 

 Адреса: м.Миколаїв,
    вул. Велика Морська, 47
 
 Телефон:     
     +38 (0512) 37 23 67
   
 E-mail: museum0@ukr.net
 
 
ГЕРАСИМОВ С.В. (1885-1964) "ЗНОВ ВЕСНА"
100 шедеврів
There are no translations available.

 Серед живописців XX ст. виділяється ім’я народного художника Росії, професора, доктора мистецтвознавства Сергія Васильовича Герасимова, мистецтво якого вирізняється великою своєрідністю.
Відмінними рисами більш ніж півстолітнього творчого шляху Сергія Герасимова є народність, непідкупна правда, виразна художня поетична форма.
Невичерпним джерелом духовних і моральних сил Сергія Герасимова була любов до рідної природи.
У 1954 році Сергій Герасимов написав картину «Знову весна», яка надійшла до музею у 1960 році з Дирекції художніх виставок і панорам Міністерства культури СРСР. Художник дуже тонко передає пробудження природи від зимового сну: вологе низьке небо написане в тонких співвідношеннях сірих холодних і теплих тонів, без сильних контрастів і барвистих ударів. Синій колір річки віддає холодом крижин, що недавно розтанули. На передньому плані земля, ще покрита жовтою торішньою травою, вже пронизана і зігріта сонячним теплом і світлом, яке поки що насилу пробивається крізь хмари, розкриваючи частину блакитного неба. Берези, що відкидають на землю тонкі довгі тіні, неначе завмерли на мить, ось-ось готові напоїти теплим соком набухаючі бруньки. Пейзаж пронизаний життєстверджуючими оптимістичними нотками – разом з природою обновляється душа людини, наповнюється красою і ніжністю, любов’ю і енергією, що бадьорить, – знову прийшла весна!..
З матеріалів архіву музею відомо, що картина «Знову весна» експонувалася на Всесоюзній виставці у 1955 р., на міжнародних виставках у Токіо, Нью-Йорку, на персональній виставці художника у 1963 р. У числі інших робіт була висунута на здобуття Ленінської премії у 1957 р.