Николаевский областной художественный музей  имени В. В. ВЕРЕЩАГИНА

Укр.


 

 Адреса: м.Миколаїв,
    вул. Велика Морська, 47
 
 Телефон:     
     +38 (0512) 37 23 67
   
 E-mail: museum0@ukr.net
 
 
ХУДОЖНИКИ-МАРИНІСТИ ІІ ПОЛОВИНИ ХІХ - ПОЧАТКУ ХХ СТОЛІТЬ
Колекція

Огляд починається з картин всесвітньовідомого художника-мариніста Івана Костянтиновича Айвазовського, який народився в Криму в місті Феодосія 29 липня 1817 р. Художник-романтик, він гостро відчував красу та велич моря, вдало передавав це у своїх полотнах. Все своє довге життя І.К. Айвазовський плідно працював. Помер він у 83 роки, залишивши нащадкам велике надбання: біля 6000 творів.

І.К.Айвазовський був відомий як художник-мариніст, хоча майстерно працював і в інших жанрах живопису: портреті, краєвиді. Іван Костянтинович дуже любив природу південної України, захоплювався її неповторною красою та своєрідністю. Своє захоплення він передав у картині "Захід сонця в Малоросії". Айвазовський виявив майстерність в зображенні українського побуту. На полотні - невелика селянська хатина, селянин, який повертається додому після важкої праці у полі. Все полотно ніби пронизане яскравими відтінками вечірнього сонця.

Олексій Васильович Ганзен - онук І.К. Айвазовського. З дитинства він бував у майстерні дідуся, де спостерігав за творчим процесом великого Майстра. Початкову художню освіту О.В.Ганзен здобув в Одеському художньому училищі, а потім закінчив Петербурзьку Академію художеств. Художник брав участь в багатьох виставках. Майстра завжди цікавила тема передачі руху хвиль та мінливості освітлення, що зустрічається в його роботі "Морський краєвид".

Ліричному полотну "Місячна ніч", художника-романтика Івана Степановича Жукова притаманна темно-зелена кольорова гама. Детальніше виписаним є центр картини, освітлений місячним сяйвом. Це надає пейзажу величі та поетичної краси.

Тема боротьби людини з морською стихією відображена в роботах Миколи Олександровича Морозова "Буря на морі", та Івана Олександровича Олександрова "Морський вид". За романтичним сюжетом та композицією вони близькі до полотен І.К. Айвазовського.

Товариство пересувних художніх виставок відіграло прогресивну роль в розвитку вітчизняного мистецтва. Микола Никанорович Дубовськой та Василь Дмитрович Полєнов представляють творчість художників-передвижників.

Розвиваючи традиції творчості І.К. Айвазовського та Р.Г. Судковського, академік живопису, член ТПХВ Микола Никанорович Дубовськой створює такі полотна, як "Яхти в бухті. Штиль", "У негоду".

Картина М.Н. Дубовського "Яхти в бухті. Штиль" була написана художником під час перебування у Франції. Він чудово передає море у спокійному стані. Людські постаті органічно злилися з краєвидом, доповнюючи його.

Захопленням передачею насиченого вологого повітря вирізняється робота "У негоду". Темно-сіре небо з важкими хмарами ніби попереджає про наближення бурі. Дивлячись на це небо, здається, що ось-ось ринуть потоки дощу.

В експозиції знаходиться етюд видатного художника і педагога В.Д. Полєнова "Краї Тирські". Він привіз його з мандрівки по країнах Сходу, де збирав матеріали до картини "Христос та грішниця".

Роботі Леоніда Дем'яновича Блінова "Кораблі у гавані" притаманні стриманість колориту та композиційного вирішення. Це академічний краєвид, написаний з дотриманням всіх норм та вимог, що встановлювала Академія художеств на той час.

"Марина" в перекладі з латинської означає "морська". Саме таку назву має картина Марії Олексіївни Федорової. Зображує художниця простий, невигаданий морський краєвид. Реалізм - головна риса її творчості.

 
 
 
Сайт создан в студии Мотив