Николаевский областной художественный музей  имени В. В. ВЕРЕЩАГИНА

Укр.


 

 Адреса: м.Миколаїв,
    вул. Велика Морська, 47
 
 Телефон:     
     +38 (0512) 37 23 67
   
 E-mail: museum0@ukr.net
 
 
Живописна Україна
Лекторії

Виставка присвячена українському поету. Художнику, мислителю Т.Г. Шевченку. Метою виставки є знайомство відвідувачів з творчою біографією Т.Г. Шевченка – безсмертного Кобзаря, який поєднував могутній дар поета з блискучою майстерністю художника; розкриття його таланта як поета та художника–живописця і графіка, надання уявлення про техніку офорта.

Виставка сприяє вихованню у відвідувачів історичної пам’яті та почуття прекрасного.

В експозиції використані графічні твори, які належать і зберігаються в колекції Миколаївського обласного художнього музею ім.. В.В. Верещагіна. Це офорти І.К. Філонова, ліногравюри В.С. Куткіна, Н.Й. Лопухової, М.С. Главчева.

Експозицію збагатили дві живописні роботи одного із найстаріших миколаївських художників М.С. Главчева, який звертається до Шевченківської тематики ще з 1960-х років.

Оскільки музей не має у своїй збірці оригінальних робіт Т.Г. Шевченка, виявилося можливим використати деякі факсимільні репродукції з альбому художника «Живописна Україна», створеного в 1847 році – «Свати», «Судова рада», «Дари в Чигирині 1649 р.»

Крім того. Для більш повної та детальної розповіді про життєвий та творчий шлях Шевченка-художника, у виставковому показі задіяні три репродукції до картин митця: «Автопортрет», «Катерина», «Циганка-ворожка». 

 
 
 
Сайт создан в студии Мотив