Николаевский областной художественный музей  имени В. В. ВЕРЕЩАГИНА

 
Адрес: г.Николаев, 
ул. Большая Морская, 47
 

Телефоны:

 (0512) 37 23 67
 (0512) 37 23 53
 
E-mail: museum0@ukr.net
 
 
 
Новини
Понеділок, 20 листопада 2017 10:34
There are no translations available.

Разом з музеєм розпочинаємо підготовку

 до Новорічних та Різдвяних свят!

 

Миколаївський обласний художній музей ім. В.В. Верещагіна пропонує заздалегідь починати готуватися до зимових свят.

За попереднім замовленням для організованих груп співробітники музею проведуть одноденні виставки:  

  •      «Старовинні Новорічні свята»
  •      «Зимові візерунки» (твори, присвячені зимі та зимовим святам)

На цих виставках можна познайомитися з творами музейної колекції, які зображують зиму. Глядачі милуються зимовими краєвидами, поринають у захоплюючу атмосферу зимових свят, дізнаються про старовинні та сучасні українські народні традиції та обряди Новорічних та Різдвяних свят, історію їхнього виникнення.

У музеї розроблено серію майстер-класів, під час яких відвідувачі можуть навчитися вирізати з паперу сніжинки та витинанки, створювати вітальні листівки, прикраси, сувеніри до новорічних та різдвяних свят. Бажаючі можуть довідатися про східний календар тварин та зробити зображення собаки – символу 2018 року.

 Ці заходи можуть бути проведені як у музеї, так і в приміщенні замовника за попередньою узгодженістю.

Довідки за телефоном: 37-23-53

 
П'ятниця, 17 листопада 2017 10:37
There are no translations available.

Дитяча іграшка музею ім. В.В. Верещагіна: традиції і сьогодення

16 листопада 2017 року Миколаївський обласний художній музей ім. В.В. Верещагіна провів у ДНЗ № 85 «Світлячок» пересувну одноденну виставку  «Дитяча іграшка: традиції і сьогодення». 

Дошкільнята зустріли гостей народними хороводами, піснями та віршами, хлопчик та дівчинка в українських костюмах вручили хліб та сіль.

Потім малюки побачили та ретельно розглянули багато гарних музейних експонатів – українських авторських народних іграшок, які є творами декоративно-побутового мистецтва.

Дітям цікаво було дізнатися про історію виникнення матрьошок та неваляшок, ляльок-мотанок, довідатись, як роблять іграшки з глини та дерева. Маленькі глядачі уважно роздивлялися красиве оздоблення музейних творів. Після розповіді екскурсовода дошкільнята могли взяти в руки вироби сучасних майстрів, створені за традиційними зразками та технологіями. Діти захоплено висвистували у свищики, збирали та розбирали матрьошку, розглядали інші іграшки та бавилися з ними.

А потім малюки і самі спробували стати народними майстрами та зробити ляльку-мотанку, з якими негайно почали гратися, так само як і їхні предки у минулому.

Одноденна виставка  «Дитяча іграшка: традиції і сьогодення» Миколаївського обласного художнього музею ім. В.В. Верещагіна допомагає вихователям познайомити дітей з творами українського народного мистецтва, простежити, як давні традиції використовуються в сучасних творах.

 

 
Четвер, 16 листопада 2017 09:25
There are no translations available.

   Тематична програма присвячена творчості В.В. Верещагіна як публіциста і літератора репрезентує літературний доробок митця, що відомий світу як художник-баталіст, але прославився і на літературній ниві. Лектор розповість про літературний спадок В.В. Верещагіна, що охоплює 12 окремих книг (повісті, розповіді, начерки, публіцистичні етюди), численні статті в журналах, каталоги до виставок, вірші та епістолярну спадщину. Аудиторія матиме змогу побачити рідкісні книги, які зберігаються в архіві музею. 

Вартість відвідування тематичної програми – вхідний квиток до музею (дитячий – 10 гривень, дорослий – 20 гривень)


За додатковою інформацією звертайтесь 
за телефоном: 37-23-53.

 
П'ятниця, 03 листопада 2017 16:21
There are no translations available.

У майстерні В.В. Верещагіна.

До 175-річчя від дня народження художника-баталіста у Миколаївському обласному художньому музеї була проведена костюмована тематична екскурсія. Під час екскурсії екскурсовод у образі другої дружини Лідії Василівни, на прикладі музейних експонатів, познайомив відвідувачів музею з цікавими фактами життя та творчості Василія Верещагіна.

 

 

 
Понеділок, 30 жовтня 2017 12:13
There are no translations available.

Урочистий музейний захід,

присвячений 175-річчю від дня народження

Василя Васильовича Верещагіна

 

26 жовтня 2017 року о 14.00 у Комунальному закладі культури «Миколаївський обласний художній музей ім. В.В. Верещагіна» відбулися урочистості, присвячені 175-річчю від дня народження всесвітньо відомого художника-баталіста Василя Васильовича Верещагіна.

 Святкування цієї значної дати в музеї розпочалось циклом програм, у яких демонструвалися різні грані творчості В.В. Верещагіна. В урочистий день святкування Дня народження художника відбулися: презентація уривку фільму створеного співробітниками музею «Василий Верещагин – жизнь и творчество» (увесь фільм буде презентовано окремо); театралізована розповідь про життя В.В. Верещагіна втілена студентами Відокремленого підрозділу Миколаївської філії Київського національного університету культури і мистецтв та співробітниками музею; презентація копії з картини художника О.В. Зав’ялова «Адмірал С.Й. Макаров та В.В. Верещагін на броненосці Петропавловськ».

Урочисті заходи завершилися відкриттям виставки нових надходжень до фондів музею. На ній представлені твори образотворчого мистецтва різних жанрів та технік, що надійшли до фондів музею в останні роки.

  

 

 
Понеділок, 23 жовтня 2017 08:43
There are no translations available.

Світ очима Верещагіна

20 жовтня 2017 року в Миколаївському обласному художньому музеї ім. В.В. Верещагіна пройшла презентація тематичної програми «В.В. Верещагін – пейзажист». За допомогою електронної презентації глядачі здійснили своєрідну кругосвітню мандрівку, пройшли «з мольбертом по земній кулі», як це зробив сам художник, та побачили «світ очима Верещагіна».

 Художника Василя Верещагіна найбільше знають як майстра батального жанру. Його твори, що показують війну, широко відомі. А про інші грані творчості цієї непересічної особистості повідомляється зазвичай набагато менше. В колекції Миколаївського обласного художнього музею ім. В.В. Верещагіна представлені і величні краєвиди гірських вершин Гімалаїв та Кавказу, і велика кількість етюдів, написаних з натури, в яких автор  майстерно передає різні ефекти освітлення, стани погоди, кольорові співвідношення, вивчає будову рослин, тощо.

Сам Верещагін казав, що він «всю свою жизнь горячо любил солнце и хотел писать солнце». Так він називав свої чудові краєвиди. Але художник обрав шлях боротьби з війною за допомогою своїх картин. І в цих творах пейзаж теж допомагав розкриттю головної ідеї, підкреслював певний настрій. А в краєвидах старовинних, але вже пошкоджених або зруйнованих  пам’яток архітектури він гнівно засуджував війну, і не тільки за те, що вона несе смерть і страждання людям, але і за те, що веде до безглуздого руйнування пам'ятників культури. На багатьох полотнах художник яскраво передає красу природи різних країн, своєрідну архітектуру різних народів.

В різні періоди життя В.В. Верещагіна змінювалося його відношення до пейзажного живопису, але загалом в творчому доробку митця пейзажі складають дуже значну та важливу частку.

Відвідувачів  заходу дуже зацікавили ці нові для них відомості про видатного художника. 

 

 

 
Середа, 27 вересня 2017 09:20
There are no translations available.

 

 

З нагоди 175-річчя видатного художника-баталіста.

         З нагоди 175-річчя від дня народження видатного художника-баталіста Василія Васильовича Верещагіна Миколаївський обласний художній музей ім. В.В. Верещагіна проводить цикл тематичних програм присвячених художнику.

         Вартість відвідування тематичної програми – вхідний квиток до музею (дитячий – 10 гривень, дорослий – 20 гривень).

         Час проведення тематичної програми – 15.00

 

 

Теми програм:

6 жовтня 2017 р «В.В. Верещагін – художник-баталіст»

Програму проводить екскурсовод – Богданова Н.І.

 

13 жовтня 2017 р. «В.В. Верещагін – мандрівник, етнограф»

Програму проводить організатор екскурсій – Давиденко Я.К.

 

20 жовтня 2017 р. «В.В. Верещагін – пейзажист»

Програму проводить лектор – Запісочна Л.О.

 

3 листопада 2017 р. «В.В. Верещагін – літератор, публіцист»

Програму проводить зав. науково-методичним сектором – Одегова Л.І.

 

Вхід для преси вільний.

Додаткова інформація за телефоном: 37-23-53.

 

Сомережі: facebook.com/ vereschagin.museum/

https://vk.com/ vereschagin.museum

https://twitter.com/MuseuVereshagin

 
Понеділок, 25 вересня 2017 00:00
There are no translations available.

Граємо та навчаємося у музеї

22 вересня Комунальний заклад культури «Миколаївський обласний художній музей ім. В.В. Верещагіна» організував виставку одного дня «Дитяча іграшка: традиції і сьогодення» з фондів музею для вихованців ДНЗ №70 «Дубок».

Маленькі відвідувачі музею розглянули старовинні народні іграшки та порівняли їх з сучасними. Діти довідалися, що іграшки можна створювати з самих різних матеріалів: вирізати та виточувати з дерева, висікати з каменю, ліпити з глини, робити з трави та листя, тканини та ниток, навіть з нових сучасних матеріалів, таких як пластика, тощо. Дошкільнята побачили, як прикрашати такі вироби різними способами: створювати рельєф або розписувати спеціальними фарбами. Малюків зацікавили вишукано розписані матрьошки та авторські красуні ляльки миколаївських майстринь. З особливим інтересом малята тримали в руках сучасні українські народні іграшки з різних матеріалів, порівнювали ці матеріали на дотик, зіставляли ці іграшки з музейними експонатами. Дітлахи бавилися з ляльками-мотанками, свистіли у свищики, порівнюючи звуки, які вони видають.

Такі заходи допомагають малюкам у цікавій та захоплюючий формі знайомитися з українським народним декоративно-побутовим мистецтвом.

 

 

 
Середа, 20 вересня 2017 15:23
There are no translations available.

Відкриття виставки творчого проекту «Єдина родина»

20 вересня у Миколаївському обласному художньому музеї відбулося урочисте відкриття виставки майстрів ужитково-декоративного мистецтва Миколаївської області.

Творчий проект «Єдина родина» започатковано у 2007 році. Головною метою проекту є збереження та розвиток традицій у виробах «родинного мистецтва».

На виставці експонуються вироби, що ілюструють творчі традиції «родинного мистецтва» з живопису, ткацтва, вишивки, витинанки, валяння, різьблення, розпису та ліплення.

Творчість кожної родини відрізняється від мистецтва інших сімей, що робить їх неповторними та оригінальними. Свої художні вироби представили 20 творчих родин Миколаївщини. До країни дитинства глядачі завітали разом з наймолодшими учасниками виставки.

Для усіх присутніх майстри провели презентації майстер-класів з декоративного та вітражного розпису, художнього ліплення з пластиліну та валяння.

Микоаївський обласний художній музей запрошує всіх бажаючих насолодитися спогляданням родинної творчості Миколаївських майстрів.

За інформацією просимо звертатися за телефонами:

(0512) 37-23-53, 37-08-45

 

 

 

 

 
Понеділок, 11 вересня 2017 08:15
There are no translations available.

Музей до Дня міста

8 вересня 2017 року Миколаївський обласний художній музей ім. В.В. Верещагіна до Дня міста Миколаєва  у дошкільному навчальному закладі №59 «Перлинка» провів пересувну одноденну виставку «Рідне моє місто».

Малюки почули розповідь про миколаївських художників та скульпторів. Діти побачили краєвиди, на яких зображені різні красиві та цікаві куточки нашого міста, довідалися про його історію та визначних людей, пов’язаних з Миколаєвом. За допомогою картин та фотографії дошкільнята порівняли, яким був Миколаїв у давнину  та його сучасний вигляд. Діти самі з захопленням розповідали, де вони бували у місті, що цікавого бачили.

Такі заходи допомагають вихователям поглиблювати знання дітей про свій рідний край, навчають малюків краще орієнтуватися у своєму місті.

  

 

 
Вівторок, 05 вересня 2017 13:25
There are no translations available.

День знань у художньому музеї!

01 вересня  чудове свято для учнів та педагогів. 

День знань - особливе свято! Завжди яскраве, насичене емоційністю та хвилюючою атмосферою. Голосно звучить урочиста музика, звідусіль лунають теплі поздоровлення i кожне людське серце, хвилюючись, відгукується на заклик першого дзвінка! У цей день від всієї душі хочеться побажати успіхів у навчанні та щоб новий навчальний рік приносив тільки приємні враження! 

В цей день з нагоди свята до Миколаївського обласного художнього музею ім. В.В. Верещагіна завітали учні та вчителі різних навчальних закладів міста, серед яких Миколаївський економічний ліцей, Середня загальноосвітня школа І-ІІІ ст. № 46, Середня загальноосвітня школа І-ІІІ ст. № 11, Загальноосвітня школа № 17. 

Для школярів були проведені екскурсії по постійній експозиції музею та одноденним виставкам «Рідне моє місто», яку відвідали учні третіх класів ЗОШ № 35 і 64, та 8 класу загально освітньої  санаторної школи-інтернату №7. За допомогою творів художників та електронної презентації відвідувачі познайомилися з історією Миколаєва, розглянули цікаві місця та архітектурні споруди нашого міста. Цей захід розроблений до Дня міста Миколаєва. Також виставку «Чудесные ларцы и ларчики» відвідали учні ЗОШ №17, де їх за допомогою електронної презентації познайомили з різними видами декоративного прикрашання скриньок та продемонстрували експонати з фондів музею.

Бажаємо школярам цікавого та насиченого навчального року, а педагогам – терпіння та наснаги! 

 
«ПочатокПопередня12345678910НаступнаКінець»

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
 
 
Сайт створено у студії Мотив