Николаевский областной художественный музей  имени В. В. ВЕРЕЩАГИНА

Укр.


 

 Адреса: м.Миколаїв,
    вул. Велика Морська, 47
 
 Телефон:     
     +38 (0512) 37 23 67
   
 E-mail: museum0@ukr.net
 
 
Четвер, 31 жовтня 2019 00:00

Комунальний заклад культури «Миколаївський обласний художній музей ім. В.В. Верещагіна» 30 жовтня  2019 р. о 15-00  відкрив виставку «Художники про алкоголь». Представлені твори мистецтва з музейних фондів та приватних збірок репрезентують культуру споживання спиртних напоїв та негативні аспекти пиятики.

            Вживання спиртного – явище майже універсальне для людства. Алкогольні напої існують практично в кожній культурі світу, а там, де вони не були винайдені чи широко поширені – у народів Північної Америки і Австралії, – спиртне завезли колонізатори. Проте функції випивки варіювалися в часі і просторі: для святкувань, в обрядовості, як складова частина регламентованої процедури ухвалення рішень і укладення договорів, як лікувальний засіб тощо. Час від часу люди оголошують війну речовинам, що змінюють свідомість, але тема культури споживання алкоголю практично завжди негласно табуюється. Лише митці у всі епохи не залишались осторонь теми вживання випивки і увіковічнювали алкоголь у власних творах.

Концепція побудови експозиції ділить виставковий простір на дві рівні частини, одна з яких презентує алкоголь з нейтрального боку, як частину ритуальності, що відображає культурні особливості населення різних країн, а інша робить акцент на негативному аспекті вживання спиртного, означуючи актуальну для сьогодення проблему алкоголізму і його катастрофічні наслідки. 

            Серед експозиції відвідувачі впізнають витвори класиків Естебана Мурільо, Василя Пукірєва, Леоніда Соломаткіна, Василя Перова, Івана Пуні по сусідству з якими тему алкоголю розкривають твори миколаївських авторів Володимира Бахтова, Вадима Пустільника, Олексія Маркітана, Дмитра Молдаванова, Рустама Мірзоєва, Олександра Махервакса, Романа Вайнштока. На виставці експонуватимуться твори живопису, графіки, декоративно-ужиткового мистецтва, інсталяції, приватна колекція пляшок.

 

 

 
 
 
Сайт создан в студии Мотив