Николаевский областной художественный музей  имени В. В. ВЕРЕЩАГИНА

 

Адреса: м.Миколаїв,
    вул. Велика Морська, 47
 
Телефон:     
     +38 (0512) 37 23 67
   
E-mail: museum0@ukr.net
 
 
Четвер, 23 серпня 2018 14:59

Майстер-клас

«Вишиванка – символ України»

Комунальний заклад культури «Миколаївський обласний художній музей ім. В.В. Верещагіна» 23 серпня 2018 року підготував та провів майстер-клас «Вишиванка – символ України», присвячений Дню Незалежності України.

Під час заходу відвідувачі музею послухали розповідь про традиційний український народний костюм, головним елементом якого є вишита сорочка. Слухачі довідались про роль вишивки, місця її розташування на одязі, значення символіки окремих елементів візерунків.

Потім в техніці орігамі склали з аркуша паперу модель сорочки та прикрасили її орнаментом, застосовуючи старовинні прийоми «набійки».

Більше ста років тому по селах ходили майстри, які фарбували господаркам тканину, створюючи візерунки за допомогою штампів. Вони брали вирізаний на дерев’яній дощечці малюнок, наносили на нього фарбу та притискали до тканини. Дерев’яним молоточком били по деревяшці, щоб фарба перейшла на матеріал. Цю технологію називали «набійка» або «вибійка». На сучасних фабриках за цим самим принципом фарбують тканину на великих автоматичних станках. А художники таким прийомом створюють авторські картини в кількох примірниках – гравюри. На дерев’яних або металевих дошках, на лінолеумі чи камені можна вирізати не тільки прості, а й дуже складні зображення, які можна друкувати на папері. Прості гравюри та штампи можна зробити і з тих матеріалів, які легше знайти та обробити: картону, фоамірану. Їх можна різати канцелярським ножиком та звичайними ножицями. Співробітники музею зробили такі печатки-штампи з зображенням елементів традиційних українських геометричних та рослинних візерунків. А відвідувачі майстер-класу змогли надрукувати на паперових моделях сорочок зображення вишитого орнаменту.

 

   

 
 
 
Сайт створено у студії Мотив