Николаевский областной художественный музей  имени В. В. ВЕРЕЩАГИНА

Укр.


 

 Адреса: м.Миколаїв,
    вул. Велика Морська, 47
 
 Телефон:     
     +38 (0512) 37 23 67
   
 E-mail: museum0@ukr.net
 
 
Понеділок, 03 липня 2017 14:18

Миколаївський обласний художній музей ім. В.В. Верещагіна відмічає 500-річчя Реформації

За рішенням Уряду України в країні відмічається 500 років Реформації.

23 червня 2017 року в музеї відбувся захід, присвячений цій даті. На ньому були присутні представники Обласного центру німецької культури, Миколаївського територіального центру, мешканці міста – ті, кому цікаво було почути про історію реформаційного руху в Європі, внесок протестантської спільноти України в розвиток нашої держави.

Директор Миколаївського обласного художнього музею ім. В.В. Верещагіна С.М. Росляков розповів про співпрацю музею та Обласного центру німецької культури, виставки робіт художників етнічних німців України, які проходять у музеї.

Головний спеціаліст Управління культури національностей та релігій Миколаївської облдержадміністрації Андрій Васильович Шостак відзначив вплив Реформації на розвиток багатьох європейських народів, підкресливши, що це не тільки релігійний, а й суспільно-політичний рух, який змінив суспільний лад.

Лекцію провів у супроводженні слайд-показу голова громадської організації «Миколаївський обласний центр німецької культури» Дмитро Цегельний, який докладно розповів про життя та діяльність Мартина Лютера,  переклад ним Біблії та створення літературної німецької мови, що об’єднала націю, про розвиток лютеранської релігії та її значення у сучасному житті, взаємовплив лютеранства та інших протестантських релігії.

На заході була представлена виставка «Культові споруди на території України», на якій експонувались чотирнадцять творів з зображенням лютеранських церков, лютеранських кафедральних соборів, німецьких євангелічне-лютеранських церков, розташованих в різних областях України. Це роботи заслуженого художника України, етнічного німця, члена Міжнародного союзу художників за мир Гаррі Руффа.  Презентувала виставку президент Асоціації німців України, член президіями ради німців України Ангеліна Шардт. Вона розповіла про життя та творчість художника та його участь у проекті «Зустріч поколінь». В заключному слові Ангеліна Шардт закликала присутніх жити дружно, незалежно від віросповідання.

 
 
 
Сайт создан в студии Мотив