Николаевский областной художественный музей  имени В. В. ВЕРЕЩАГИНА

Укр.

 

Адреса: м.Миколаїв,
    вул. Велика Морська, 47
 
Телефон:     
     +38 (0512) 37 23 67
   
E-mail: museum0@ukr.net
 
 
Понеділок, 03 липня 2017 14:16

Реставрація повертає картини до життя

22 червня 2017 року в Миколаївському обласному художньому музеї ім. В.В. Верещагіна відбулася презентація відреставрованих творів з колекції музею.

Завдяки фінансовій підтримці ТОВ «Миколаївський глиноземний завод» у музеї багато років триває програма «Відродження шедеврів». Внаслідок цієї співпраці  вже 20 визначних творів музею отримали друге життя. У 2016–2017 роках ще трьом картинам повернули належний експозиційний вигляд. Це полотна «Місячна ніч у Соренто» В.К. Шульмана, «Севастополь. Вечір.» Г.Г. Ниського та «Портрет Олени Петрівни Самокиш-Судковської» роботи М.Р. Судковської-Лагранж. Реставрацію здійснювали найкращі фахівці – працівники Одеської філії Національного науково-дослідницького реставраційного центру. Внаслідок кропіткої праці ці чудові твори знову виглядають так, як і багато років тому, в час їхнього створення.  Про ці картини та художників, які їх створили, докладно розповіли співробітники музею: заступник директора музею з наукових питань Л.Є. Твєрітінова, завідувач науково-експозиційного відділу О.С. Мельникова, головний зберігач фондів О.Л. Яблуновська.

А один з найкращих сучасних миколаївських митців, заслужений художник України М.І. Озерний відзначив, наскільки відрізняється творча манера сучасних художників та майстрів минулих часів, наголосив на складності роботи реставраторів та значенняі збереження творів.

Спільна діяльннність заводу та музею продовжується, генеральний директор ТОВ «Миколаївський глиноземний завод» Д.С. Мирний і директор КЗК «Миколаївський обласний художній музей ім. В.В. Верещагіна» С.М. Росляков підписали договір на подальшу співпрацю, спрямовану на реставрування наступних шедеврів музею.

Дуже високо оцінили роботу з відродження картин начальник Управління культури національностей та релігій Миколаївської облдержадміністрації М.Ф. Димитров та начальник  Управління з питань культури та охорони культурної спадщини Миколаївської міської ради Ю.Й. Любаров.

 
 
 
Сайт создан в студии Мотив