Николаевский областной художественный музей  имени В. В. ВЕРЕЩАГИНА

Укр.

 

Адреса: м.Миколаїв,
    вул. Велика Морська, 47
 
Телефон:     
     +38 (0512) 37 23 67
   
E-mail: museum0@ukr.net
 
 
П'ятниця, 28 квітня 2017 00:00

Музей ім. В.В. Верещагіна на радіо «Миколаїв»

27 квітня 2017 року кореспондент радіо «Миколаїв» Анжеліка Топчій у прямому ефірі провела зустріч з лектором Миколаївського обласного художнього музею ім. В.В. Верещагіна Любов’ю Запісочною, членом Обласного народного творчого об’єднання художників-аматорів та майстрів декоративно-ужиткового мистецтва «Прибужжя».

Співробітник музею розповіла про своє захоплення витинанкою та використання його у своїй роботі.

Витинанка – один з видів українського народного декоративного-ужиткового мистецтва. Назва походить від слова «витинати» – вирізати  ножицями або ножиком з аркуша паперу різні малюнки, візерунки.

В Миколаївському обласному художньому музеї ім. В.В. Верещагіна зберігаються витинанки Олександра Базилевського-Барташевича та Ірини Покиданець, які працівники музею активно використовують при проведенні різних програм. А глядачам, особливо, дітям дуже цікаво власними очима побачити, як же створювати такі картини, самим спробувати вирізати простий малюнок.

Л. Запісочна почала наполегливо займатися витинанкою після того, як ще підлітком побачила саме у музеї ім. В.В. Верещагіна виставку рушників, розписів та витинанок родини Базилевських-Барташевичів. Особливо її вразили величезні витинанки, і вона сама почала вирізати. А коли почала працювати у Миколаївському обласному художньому музеї ім. В.В. Верещагіна та довідалась, що у фондах музею зберігається декілька з цих творів, то почала розробляти заходи, пов’язані з витинанкою, проводити майстер-класи з художнього вирізування з паперу. Таки програми дуже захоплюють відвідувачів музею.

 

 
 
 
Сайт создан в студии Мотив