Николаевский областной художественный музей  имени В. В. ВЕРЕЩАГИНА


 

 Адреса: м.Миколаїв,
    вул. Велика Морська, 47
 
 Телефон:     
     +38 (0512) 37 23 67
   
 E-mail: museum0@ukr.net
 
 
Повернення з реставрації перлин музейної колекції
Реставрация

Повернення з реставрації перлин музейної колекції

 

   Миколаївський обласний художній музей ім. В.В. Верещагіна продовжує втілювати у життя унікальні програми, аналогів яким в Україні нема. Так, за ініціативою директора С.М. Рослякова, співробітників художнього музею ім. В. В. Верещагіна та спонсорській підтримці Миколаївського глиноземного заводу успішно діє програма «Відродження шедеврів», що полягає у наданні експозиційного вигляду шедеврам образотворчого мистецтва, які знаходились у постійній ексозиції та фондосховищах, і тривалий час відвідувачі не мали можливості їх споглядати. Кількість реставрованих картин майже досягла двох десятків.

   12 вересня 2017 року на Миколаївському глиноземному заводі відбулася презентація трьох картин, які було відреставровано за 2016 рік. Головний зберігач фондів О.Л. Яблуновська розказала про роботу почесного вільного общинника Академії мистецтв Російської імперії Володимира Карловича Шульмана, (1813-1872 рр.), «Місячна ніч у Сорренто», 1848 р., яка повернеться до основної експозиції і радуватиме відвідувачів музею.

Заступник директора з наукових питань Л.Є. Твєрітінова розповіла про друге життя «Портрету Олени Петрівни Самокиш-Судковської» авторства Судковської-Лагранж М.Р., (1884-1973 рр.), реставрації якого посприяли найкращі фахівці-реставратори Одеської філії Національного науково-дослідного реставраційного центру України.

  Завідуючий експозиційного відділу О.С. Мельникова презентувала роботу «Севастополь. Вечір». 1933 р. Нисського Георгія Георгійовича, (1908-1987 рр.), наголосивши на значенні даного твору для історії регіону.

    Таким чином Миколаївський обласний художній музей ім. В.В. Верещагіна залишається флагманом збереження культурного спадку за рахунок реставраційної програми, яка продовжилася у 2017 році проведенням настуних трьох реставрувань живописних творів з музейної скарбниці.