Николаевский областной художественный музей  имени В. В. ВЕРЕЩАГИНА


 

 Адреса: м.Миколаїв,
    вул. Велика Морська, 47
 
 Телефон:     
     +38 (0512) 37 23 67
   
 E-mail: museum0@ukr.net
 
 
Друге життя для перлин музейної колекції
Реставрация

Друге життя для перлин музейної колекції

У Миколаївському обласному художньому музеї ім. В.В. Верещагіна розроблені та продовжують втілюватися у життя унікальні програми, аналогів яким в Україні нема. Так, за ініціативою директора С.М. Рослякова, співробітників художнього музею ім. В. В. Верещагіна та спонсорській підтримці Миколаївського глиноземного заводу успішно діє програма «Відродження шедеврів», що полягає у наданні експозиційного вигляду шедеврам образотворчого мистецтва, які знаходились в основній експозиції та у фондосховищах. До виконання цієї програми залучені найкращі фахівці-реставратори Одеської філії Національного науково-дослідного реставраційного центру України.

  Художники-реставратори творів станкового олійного живопису ІІ кваліфікаційної категорії А.М. Черешня та Г.Б. Данілюк відновили втрати та позбавилися дефектів основи у роботі почесного вільного общинника Академії мистецтв Російської імперії Володимира Карловича Шульмана, 1813-1872 рр. «Місячна ніч у Сорренто», 1848 р.

Експозиційного вигляду було надано і роботі «Севастополь. Вечір». 1933 р. Нисського Георгія Георгійовича, 1908-1987 рр. Відновлені місця втрати фарбового шару та грунту стараннями завідувача науково-дослідного реставраційного відділу, художника-реставратора І категорії І.В. Полякова та художника-реставратора творів станкового живопису ІІ кваліфікаційної категорії В.Ю. Онопрієнка.

Друге життя «Портрету Олени Петрівни Самокиш-Судковської» авторства Судковської-Лагранж М.Р., 1884-1973 рр. подарувала заступник завідувача Одеської філії ННДРЦУ з науково-реставраційної роботи, реставратор вищої категорії І.А. Русіна, яка звела прориви полотна, усунула його дефекти і коробління, видалила забруднення та натягнула портрет на новий експозиційний підрамник.

На плановій основі за рахунок державної підтримки відбулась реставрація Ікони «Святий Миколай Чудотворець» ХІХ ст.

Таким чином Миколаївський обласний художній музей ім. В.В. Верещагіна залишається передовим закладом культури південного регіону, що займається не лише популяризація образотворчого мистецтва, а й збереженням культурного спадку за рахунок планових та платних реставраційних програм.