Николаевский областной художественный музей  имени В. В. ВЕРЕЩАГИНА

 

Адрес: г.Николаев,
    ул. Большая Морская, 47
 
Телефон:     
     +38 (0512) 37 23 67
   
E-mail: museum0@ukr.net
 
 
Публикации


ПАТРОНЕСА УКРАЇНСЬКОГО КОЗАЦТВА – ІКОНА «ПОКРОВА БОГОРОДИЦІ»
Автор: Одегова Л.І.   
10.10.2018 10:43

Як покидали запорожці Великий луг і Матір-Січ,

Взяли з собою матір Божу,

А більш нічого не взяли».

 

Тарас Шевченко.

 

Іконографія ікони запорізького часу демонструє досить стисле коло образів – Мати Божа, Христос, Св. Микола, Архістратиг Михаїл, апостол Андрій Первозданний. Найбільш розробленою та різноманітною була іконографія Богоматері, що відповідає особливостям вшанування її запорожцями, які «під покровом Богоматері не боялися ні ворожого вогню, ні грізної стихії».

 
МАСОВІ ТЕАТРАЛІЗОВАНІ СВЯТА У МУЗЕЙНИХ ЗАКЛАДАХ КУЛЬТУРИ
Автор: Бабенко Л.О.   
04.09.2018 13:06

Висвітлено питання розвитку мистецько-видовищної сфери у музейних закладах культури на сучасному етапі. Досліджується проблема організації та проведення масових театралізованих свят у музейних закладах культури на основі діяльності Миколаївського обласного художнього музею ім. В.В. Верещагіна. Проаналізовано культурно-освітню роботу закладу на прикладі проведених акцій Ніч музеїв за період 2011-2017 роки.

 
ХУДОЖНІЙ МУЗЕЙ: БАТЬКИ І ДІТИ.
Автор: Одегова Л.І.   
16.08.2018 08:41

Перша зустріч з художнім музеєм – задоволення чи проблема?

(Стаття адресована натхненним батькам)

 У житті дитини перше «побачення» з художнім музеєм може бути як випадковим, так і добре спланованим. У будь-якому разі буде результат – позитивне чи негативне враження дитини від перебування у «храмі муз». І як показує мій багаторічний музейний досвід спілкування з відвідувачами, саме це перше дитяче враження часто буває основоположним для подальших комунікацій з музеями взагалі.

 
Елементи патріотичного виховання у роботі музею при проведенні пересувних виставок одного дня
Автор: Запісочна Л.О.   
03.07.2018 00:00

Патріотичне виховання молоді є дуже важливою складовою формування особистості. Художні музеї можуть і повинні вкладати свій внесок у справу виховання такої особистості.

 
Земля Израиля и В.В.Верещагин
Автор: Подольская Г.   
24.04.2018 15:15

К 175-летию со Дня рождения В.В.Верещагина.

Израильское изобразительное искусство в собрании Николаевского художественного музея имени В.В.Верещагина

26 октября 2017 года исполнилось 175 лет со Дня рождения русского художника-баталиста В.В.Верещагина, чье имя с 1914 г. носит Николаевский художественный музей, автора всемирно известной Палестинской серии, созданной художником на основе его впечатлений от путешествия по Палестине конца XIX века.

Творчество Василия Васильевича Верещагина (1842–1904 гг.) – лакмусовая бумага изменений на политической арене своего времени. В.В.Верещагин объединяет нас глубинным отношением к ценности человеческой жизни и пониманием самоценности, которой обладает этнос каждой культуры мира, в данном случае – Земли Израиля.

 
«ПерваяПредыдущая12345СледующаяПоследняя»

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
 
 
Сайт создан в студии Мотив