Николаевский областной художественный музей  имени В. В. ВЕРЕЩАГИНА


 

 Адреса: м.Миколаїв,
    вул. Велика Морська, 47
 
 Телефон:     
     +38 (0512) 37 23 67
   
 E-mail: museum0@ukr.net
 
 
Новые поступления

Повернення в Україну…

       Миколаївський обласний художній музей ім. В. В. Верещагіна – один з найцікавіших музеїв на півдні України. Окрім пріоритетних завдань, які вирішує музей – популяризація образотворчого мистецтва, збереження та поповнення художньої колекції, в музеї розроблені унікальні програми, аналогів яким на Україні не має. Так, за ініціативою директора С.М. Рослякова, співробітників художнього музею ім. В. В. Верещагіна та спонсорській підтримці Миколаївського глиноземного заводу успішно діє програма «Відродження шедеврів». Суть якої полягає у тому щоби відродити, надати експозиційний вигляд шедеврам образотворчого мистецтва, які знаходились у фондосховищах, і тривалий час глядачі не мали можливості їх споглядати. До виконання цієї програми залучені найкращі фахівці-реставратори Київа та Одеси.

       Культурологічною премією М.М. Аркаса музей було нагороджено за велику роботу щодо повернення в Україну із США картин із славетної мистецької родини Кричевських у межах програми «Повернення в Україну». До Миколаєва із Каліфорнії було передано 65 творів олійного та акварельного живопису, малюнків та багато бібліографічних матеріалів. Це оригінальні роботи Василя та Миколи Кричевських, а також Катерини Кричевської-Росандіч.

Результатами копіткої роботи, що проводиться музеєм, є причетність Миколаївщини до історії розвитку української культури та мистецтва найвищого ґатунку.