Николаевский областной художественный музей  имени В. В. ВЕРЕЩАГИНА


 

 Адреса: м.Миколаїв,
    вул. Велика Морська, 47
 
 Телефон:     
     +38 (0512) 37 23 67
   
 E-mail: museum0@ukr.net
 
 
2019_Театральна ніч
Ночь в музее

Оскільки музеї все частіше трансформуються в культурні центри, де демонструються нові підходи для презентації колекцій і їх історії, в музейні практики додаються інтерактивність та адаптація для сучасної аудиторії. Найяскравіше подібні форми проявляються під час Міжнародного дня музеїв.

18 травня 2019 року Миколаївський обласний художній музей ім. В.В. Верещагіна запросив городян та гостей міста на театральну ніч в музеї.

Розпочалося свято з презентації відновленої після ремонтних робіт і оновленої експозиції західноєвропейського мистецтва, лекції з історії прикрас та тематичної екскурсії по основним напрямам вітчизняного мистецтва кінця ХІХ – початку ХХ століть. Ці заходи дозволили побачити і переосмислити мистецтво попередніх століть, показали його нерозривний зв'язок з предметною аурою історичних епох через костюми, інтер’єрний і атрибутивний антураж.

 

Музей не обмежився лише тематичними експозиціями чи переекспозиціями, щоб освіжити постійну колекцію та зробити її більш цікавою і сучасною для наявних та потенційних відвідувачів. Гості закладу отримали можливість відвідати тематичні майстер-класи, де можна було спробувати попрацювати в різних техніках, з різними матеріалами: ліплення з полімерної глини, виготовлення іграшок з вати, витинанка та аквагрим. Свою майстерність представили такі майстрині, як Анастасія Базатін, Катерина Добрінова, Поліна Андрієвська та Любов Запісочна.

 

 

Результатом диверсифікації музейних програм стала лекція «Історія розвитку театру» з елементами театралізації від Театру «СТУК». Освітній компонент, що передбачав детальну розповідь про причини появи театру, форми його побутування та еволюцію протягом століть, вдало оживили актори Молодіжного народного театру під керівництвом Олени Іванівни Бондаренко.

 

 

 

Продовжила театральну тематику програма «Майстерність лялькаря», де акцент було зроблено на особливостях професії та на феномені ляльки як атрибуту трансляції артистичного образу в ляльковому театрі.

Художній музей виступив майданчиком для двох театральних колективів: аматорський колектив Театру ім. М.О. Троянова представив виставу «Метранпаж», а Миколаївський академічний художній російський драматичний театр зібрав поціновувачів театрального мистецтва на виставу «Станція, або розклад бажань на завтра». Такий симбіоз різних мистецьких практик став можливим завдяки директору – художньому керівнику Миколаївського академічного художнього російського драматичного театру Артему Олександровичу Свистуну та художньому керівнику та режисеру Театру ім. М.О. Троянова Тетяні Герман та їх колективам.

 

Таким чином цьогоріч художній музей виступив специфічним сценічним простором, забезпечивши різні форми взаємодії між мистецтвом і аудиторією.