Николаевский областной художественный музей  имени В. В. ВЕРЕЩАГИНА


 

 Адреса: м.Миколаїв,
    вул. Велика Морська, 47
 
 Телефон:     
     +38 (0512) 37 23 67
   
 E-mail: museum0@ukr.net
 
 
2018_Порцелянова фантазія
Ночь в музее

18 травня у Міжнародний день музеїв у Миколаївському обласному художньому музеї весь день відвідувачів очікували цікаві програми. Починаючи з 11.00 відвідувачі потрапляли не тільки у зали постійної експозиції, а й на майстер-класи. Для відвідувачів демонстрували свої вміння майстри декоративно-ужиткового мистецтва. Глядачам показували та розповідали як створюються ляльки-мотанки; яким чином вирізають на яєчній шкарлупі; що можна зробити з вовни. Також глядачі мали змогу самі спробувати себе у ролі скульптора, тренуючись відливати сувеніри з гіпсу.

Крім того протягом дня для охочих проводили тематичні екскурсії «Скульптура ХІХ –поч. ХХст.» та «Портрет ХVIII – Х ст.»

Крім того під час тематичної програми «Порцелянова фантазія», проведеної Кардаш Л.М., відвідувачі мали змогу не лише подивитися на порцеляну з фондосховищ музею, а й почути кілька історій, які розповідали "оживші" статуетки. Солотха і Дяк, Вакула і Оксана, Вишивальниця, Дама і Флейтист, Болванчик, яких втілили студенти Миколаївської філії Київського національного університету культури і мистецтв та учень класу духового інструменту Миколаївського коледжу музичного мистецтва, по секрету розповіли відвідувачам, які пристрасті киплять на їх полиці.

А авторська екскурсія Давиденко Я.К. "Модні тенденції різних часів" зібрала чимало слухачів, які відкрили для себе історію походження та побутування різних елементів одягу, аксесуарів та прикрас, дізналися про моду на блідість, зачіски, кольори одягу тощо. Уважні екскурсанти довідалися про таємну мову брошок, каблучок та віяла. В залах Миколаївського обласного художнього музею ім. В.В. Верещагіна відвідувачів чекали моделі в стилізованих костюмах різних епох, створених кафедрою дизайну Миколаївської філії Київського національного університету культури і мистецтв. Всі гості музею мали змогу стати учасниками справжнього балу, коли клас сеньйорів хореографічної школи "Терпсіхора" виконали сарабанду, мінует і гавот.