Николаевский областной художественный музей  имени В. В. ВЕРЕЩАГИНА


 

 Адреса: м.Миколаїв,
    вул. Велика Морська, 47
 
 Телефон:     
     +38 (0512) 37 23 67
   
 E-mail: museum0@ukr.net
 
 
«Тарас Шевченко – душа українського народу»_2.08-25.09
02.08.2018 12:49

 

Всім відомі вірші поета, але дуже часто ми забуваємо про те, що Шевченко був неперевершеним професійним художником. За час навчання в Академії мистецтв його тричі нагороджують срібною, а потім золотою медалями за малюнки з натури і живописні твори.

            Велике місце в Шевченковому доробку належить портретам. Він почав працювати над ними ще кріпаком. В академії продовжував роботу в цій галузі. Незабаром він стає одним із відомих і популярних портретистів. Створені ним образи відзначаються невимушеністю, природністю, вдалою композиційною побудовою і свіжістю барв, намаганням дати психологічну характеристику людині.

            Шевченко зробив великий внесок у розвиток побутового жанру і став його основоположником в українському мистецтві. Особливо хвилювало художника підневільне, часто трагічне становище жінки.

На виставці представлені графічні твори з колекції Національного музею Тараса Шевченка (м. Київ). Репрезентовано 30 графічних творів, серед яких 26 офортів та 4 рисунки, що виконані сепією та олівцем.

Техніку офорту Т.Г. Шевченко ретельно вивчав у творах майстрів минулого, зокрема в роботах відомого голландського художника Рембрандта. Митець прекрасно володів різними методами графічного зображення. Саме за мистецтво гравюри він був удостоєний звання академіка.

            Зараз його роботи, крім автобіографічного, мають ще й історичне та етнографічне значення. Прекрасно виконані малюнки окреслюють художні смаки та прагнення Шевченка, і є немовби паралеллю до його віршів та ілюстраціями до життя поета.

Виставка працюватиме з 2 серпня 2018 року за адресою:

м. Миколаїв, вул. Велика Морська, 47.

Телефони для довідок: 37-23-53.

Бажаємо приємного перегляду!