Николаевский областной художественный музей  имени В. В. ВЕРЕЩАГИНА


 

 Адреса: м.Миколаїв,
    вул. Велика Морська, 47
 
 Телефон:     
     +38 (0512) 37 23 67
   
 E-mail: museum0@ukr.net
 
 
«Розкрий таємницю каміння»
05.06.2018 10:09

 Персональна виставка Марії Комарової (м. Одеса). Kомунальний заклад культури «Миколаївський обласний художній музей ім. В.В. Верещагіна» 06 червня 2018 року о 15.00 презентує персональну виставку Марії Комарової «Розкрий таємницю каміння»  (м. Одеса).

На виставці представлені твори народної майстрині Марії Комарової.

            Марія Володимирівна народилася у 1954 році в Миколаївській обл. У 1978 році закінчила ОСХІ (економічний факультет). З 1980 до 2009 працювала головним бухгалтером. Мешкає та працює у м. Одеса. Живопису вчилася самостійно, а художнім розписом захопилася тільки після того, як вийшла на пенсію.

            Марія Комарова (Mariya Komarova) - художниця-самородок з Одеси, що створила унікальну техніку розпису морського каміння. Її картини повні тепла і світла, не дивно, що їх можна зустріти в багатьох приватних колекціях світу.

            Розмальовувати акрилом камінчики незвичайної форми, знайдені на березі Чорного моря, Марія почала ще в 2009 році. Через три роки раптом помітила, що розписане каміння красиво складається в картини. Процес створення такої картини - довгий і складний, може займати і тиждень, і місяць.

            Спочатку Марія вигадує історію, далі починає шукати камінчики потрібної форми, а вони дивовижним чином раптом самі підбираються під задуманий сюжет. І вже незрозуміло, що має важливіше значення в цих дивовижних картинах - форма морського каміння або зразка розпису художниці.

            У 2010 році Марія Комарова створила свою авторську техніку «кольоро-літотерапія» - зцілення душі та тіла розписаними камінцями.

У 2013році були створені 10 картин (розміром 100х80см) для шкіл та дитячих садків м.Одеси. Загальна кількість каміння в цих картинах – 2251 камінець.

            Участь у виставках:

2012 – персональна виставка в галереї «Золотий янгол»;

2013 – участь в обласній виставці в Одеському обласному центрі української культури;

2013 – персональна виставка в грузинському центрі «Іверія»;

2014 – персональна виставка в галереї вірменської общини «Вернатун»;

2014 – участь в обласних виставках та акціях Одеського обласного центру української культури.

            Марія Володимирівна нагороджена Почесною відзнакою «Янгол милосердя» з врученням золотого знаку «Янгол» Одеського реабілітаційного центру(2012). Дипломами та подяками за проведення персональних та участь у обласних виставках.

Процедуру відкриття виставки веде директор музею Сергій Миколайович Росляков.

Серед запрошених на відкриття виставки – представники Обласної ради, Міськвиконкому, Управління культури національностей і релігій Облдержадміністрації, члени Національної спілки художників України, шанувальники музею, ЗМІ.

Виставка працюватиме з 07 червня 2018 року за адресою:

м. Миколаїв, вул. Велика Морська, 47.

Телефони для довідок: 37-23-53.

Бажаємо приємного перегляду!