Николаевский областной художественный музей  имени В. В. ВЕРЕЩАГИНА


 

 Адреса: м.Миколаїв,
    вул. Велика Морська, 47
 
 Телефон:     
     +38 (0512) 37 23 67
   
 E-mail: museum0@ukr.net
 
 
«Край, мій рідний край»
07.02.2018 16:07

Комунальний заклад культури «Миколаївський обласний художній музей імені В.В. Верещагіна» 16 лютого 2018 року о 15.00 презентує персональну виставку М.Д. Штомпеля «Край, мій рідний край».

Миколаївський художник Микола Дмитрович Штомпель народився в селі Новопетрівське Новоодеського району Миколаївської області, що розташовано на березі Південного Бугу. Ймовірно саме там зародилася найбільша мрія – стати художником, щоб зобразити мальовничі куточки рідного краю, виразні портрети людей праці та визначних персонажів історії.

 

Випускник художньо-графічного факультету Одеського державного педагогічного інституту ім. К.Д. Ушинського М.Д. Штомпель працює в різних жанрах – пейзаж, портрет, натюрморт, історична картина. Художник в своїй творчості керується принципом, що митець має бути мандрівником в минуле, літописцем сьогодення та провидцем майбутнього.

В експозиції представлено більше 80 робіт, серед яких переважно пейзажі. М.Д. Штомпель на більшості полотен зобразив свою малу Батьківщину – Нову Одесу та Миколаївську область. Правдиво і поетично митець передав красу рідної йому природи, зображуючи пейзажі Новопетрівського та Ковалівки, краєвиди на Бузі та Гнилому Єланці. В останні кілька років художник почав малювати ліси, гаї, парки та сади, якими багатий здавалось би степовий край. Особливу цінність таким творам додає той факт, що зображені ландшафти зникли через лісові пожежі та господарську забудову і існують тепер лише на полотнах художника та в пам’яті очевидців.

Не залишився М.Д. Штомпель осторонь від історичної теми, представивши на одному з полотен козака Федора Осадчого – одного з перших поселенців сучасної Нової Одеси.

 

 Виставка працюватиме з 17 лютого 2018 року за адресою:

м. Миколаїв, вул. Велика Морська, 47.

Телефони для довідок: 37-23-53; 37-08-45; 37-23-67.

Бажаємо приємного перегляду!