Николаевский областной художественный музей  имени В. В. ВЕРЕЩАГИНА


 

 Адреса: м.Миколаїв,
    вул. Велика Морська, 47
 
 Телефон:     
     +38 (0512) 37 23 67
   
 E-mail: museum0@ukr.net
 
 
Нео-каліграфія Японії
19.12.2017 10:39

 

22 грудня 2017 року о 15.00 в Миколаївському обласному художньому музеї ім. В.В. Верещагіна відбудеться відкриття виставки «Нео-каліграфія», що присвячена року Японії в Україні.

         Наказом Президента України 2017 рік оголошено роком Японії в Україні у зв’язку з 25-річчям встановлення дипломатичних зв’язків між нашими країнами, економічного та культурного співробітництва та допомоги Японії Україні.

         Виставка складається з 2х проектів. «ієрогліф року» - слово, що підводить підсумки року громадське життя країни в Японії (2016 – надія, 2017 – ми виберемо у січні) і проект «Нео-каліграфія» – побажання удачі і щастя, оформлені та виконані у новій техніці. 

         На виставці представлені твори Богдана Пархоменка, молодого українського каліграфа, який присвятив свою виставку пам’яті вчителя, видатного японського каліграфа Морімото Рюсеки, твори якого експонували у музеї декілька років тому. Твори Моримото, були оцінені знавцями мистецтва більше ніж у 20-ти країнах світу, у тому числі Бразилії, Франції, Німеччині, Росії, Україні та ін. Рюсекі Моримото – художник-каліграф, директор каліграфічної школи (Хокушин), видатний член державної Російської академії мистецтв, лауреат урядової нагороди Бразилії, кавалер ордену Грандкру, лауреат Державної премії Киргистану, Член журі Каліграфічної виставки (Майнічі).

         Стиль Богдана Пархоменка, як і стиль Моримото це дещо абстракціонізм, свобода думки та дії, імпровізація та втілення потаємних бажань. У творах які, експонуються поєднуються майстерність, зберігаюча всі класичні канони та інноваційні дизайнерські ідеї. Мистецтвознавці порівнюють твори Моримото до творчості Пікассо і Шагала.  

         Організаторами виставки виступили Управління культури національностей та релігій Миколаївської обласної державної адміністрації, Миколаївський обласний художній музей ім. В.В. Верещагіна, Миколаївське просвітницьке товариство японської культури «Татікадзе».