Николаевский областной художественный музей  имени В. В. ВЕРЕЩАГИНА


 

 Адреса: м.Миколаїв,
    вул. Велика Морська, 47
 
 Телефон:     
     +38 (0512) 37 23 67
   
 E-mail: museum0@ukr.net
 
 
Візерунки зими

 

«Візерунки зими» 

Артим Дмитро Іванович, 1963 р.н.

Майстер пейзажного жанру Дмитрий Артим займає своє особливе місце серед миколаївських художників. Народився Дмитро Іванович 1 січня 1963 р. у селі Попелів, Івано-Франківської області. Дитячі та юнацькі роки майбутнього художника пройшли розкішної, мальовничої природи карпатського краю. Надихаючись природою краю дитинства та причорноморськими просторами, створює поетичні полотна.

У 1983 р. закінчив найстаріший художній навчальний заклад на території України – Одеське державне художнє училище імені М.Б. Грекова. Установу засновано ще у 1865 р., але довгий час вона не мала постійної адреси. За роки свого існування художнє училище було багато разів перейменовано. Свою сучасну назву заклад отримав на честь колишнього учня Митрофана Грекова. До плеяди учнів увійшов і Дмитро Артим, здобувши фах викладача малювання та креслення. Його педагогами в училищі були знані майстри Ю. Коваленко, Л. Кірічек.

Творчу діяльність Артим розпочав у 1985 р., а виставкову в 2000 р. Дмитро Іванович був учасником всеукраїнських та міжнародних художніх виставок. Член Миколаївської обласної організації Національної спілки художників України з 2003 року.

За багаторічну плідну працю в галузі культури, вагомий особистий внесок у розвиток образотворчого мистецтва, високий професіоналізм та художню майстерність був нагороджений Почесною грамотою Голови обласної державної адміністрації.

Митець працює у різних жанрах – історичні полотна, жанрова картина, портрет і безперечно пейзаж. Різноманітні його твори і за колористичним рішенням: яскраві, багатоколірні, святкові, спокійні, виконані у сірих, лілових тонах.

Особливої любові та натхнення сповнені пейзажні роботи художника. Гори та річки, лісові галявини та скелі… Художник часто виїжджає на пленери, мандруючи в пошуках мальовничого куточка серед розмаїття розкішної української природи. Результатом стають численні етюди, що згодом трансформуються у пейзажні полотна. Митець говорить про природу так: «В ній, на мою думку, частинка історії народу, його моральність. Вважаю, ми зобов’язані передати наступним поколінням красу нашої мальовничої землі, якою так щедро наділила нас доля. Переконаний, що пейзаж є найпатріотичніший жанр в образотворчому мистецтві».

До скарбів музейного колекції сучасного мистецтва Миколаївщини відноситься робота Дмитра Артима «Візерунки зими», створена у 2010 р. Надійшла до музею у 2011 р. Зима - чарівна пора року, ніби справжня Снігова королева, холодна та іноді непривітна. Вона прикрашає все навкруги білим одягом зі снігу та намистами з кришталевого льоду. У роботі майстра на засніженій галявині змальовані три високі берізки і кущі, вкриті біло-ліловим шаром снігу. Притрушені снігом гілочки дерев та кущів здалеку нагадують сріблясте мереживо, виткане талановитою мереживницею. Художник використав м’які кольори: рожевий, білий, завдяки яким холодна та люта зима на полотні видається глядачеві казковою. Талановитий художник, самобутній майстер зі своєю неповторною манерою письма, стилем Дмитро Артим пише з великим натхненням, вкладаючи в кожну роботу свою душу. Прикладом того є його полотна, що зберігаються у Миколаївському обласному художньому музеї ім. В.В. Верещагіна.

#музейна_скарбниця