Николаевский областной художественный музей  имени В. В. ВЕРЕЩАГИНА


 

 Адреса: м.Миколаїв,
    вул. Велика Морська, 47
 
 Телефон:     
     +38 (0512) 37 23 67
   
 E-mail: museum0@ukr.net
 
 
БОГАЄВСЬКИЙ К.Ф. (1872-1943) "РАНОК. КРИМСЬКИЙ ПЕЙЗАЖ"
"100 шедевров" - виртуальная галерея

Костянтин Федорович Богаєвський – відомий російський художник, представник символізму, майстер пейзажу, живописець і графік, винахідник оригінального епічно-романтичного стилю в пейзажі.
Вимогливий до свого мистецтва, Богаєвський знаходився у постійних пошуках яскравого художнього образу і нових засобів для вираження своїх думок і почуттів про далеке минуле Криму. Це минуле представлялося йому не суворою похмурою землею з мертвими кам’яними містами, а декоративно-нарядною, казково-фантастичною країною. І художник звертається до підкреслено-декоративних форм живопису, вирішуючи свої картини як декоративні панно, на яких затримується погляд, зачарований красою і музичністю кольорових поєднань, своєрідною інтерпретацією дійсних форм кримської природи.
З великою майстерністю компонуючи у своїх картинах порослі лісом гори, кам’янисті береги, рослини, пагорби і скелі, художник створює яскравий образ кримської природи. Така картина Богаєвського «Ранок. Кримський пейзаж», яку Миколаївський художній музей ім. В.В. Верещагіна придбав у колекціонера Ю.С. Торсуєва (Москва, Росія) в 1979 р.