Николаевский областной художественный музей  имени В. В. ВЕРЕЩАГИНА


 

 Адреса: м.Миколаїв,
    вул. Велика Морська, 47
 
 Телефон:     
     +38 (0512) 37 23 67
   
 E-mail: museum0@ukr.net
 
 
ВІЛЛЕВАЛЬДЕ Б.(ГОТФРІД)П. (1818-1903) "ОХОЧІЇ ШИРВАНСЬКОГО ПОЛКУ НА ГУНІБІ"
"100 шедевров" - виртуальная галерея

Батальний живопис – один з найскладніших видів живопису, потребуючий уміння створювати складні багатофігурні композиції з широкою перспективою бою, знання обмундирування армій різних країн і епох, стратегії і тактики військової справи.
Богдан Павлович Віллевальде – професор батального живопису. Творчість Віллевальде припадає на період особливої популярності батального живопису. Він часто виїжджав на місце боїв нескінченної для Росії в XIX столітті Кавказької війни, щоб одержати безпосереднє враження від неї. Саме до цієї серії і належить картина «Охочії Ширванського полку на Гунібі». «Охочії Ширванського полку на Гунібі» – яскравий зразок епізодичної картини в творчості Віллевальде. Чудово виконаний сюжет присвячений одному з ключових моментів війни – полоненню глави повстанців – Шаміля. Цей герой чеченського народу, активно воюючий проти Росії, був захоплений у полон і перевезений до Росії. Після цієї історичної події військовий опір горців припинився. Шаміль був захоплений за допомогою хитрощів з боку російської влади і безпосередньо внутрішньої зради. Надалі він і його нащадки проживали в Росії і знаходилися на царській службі.
Праворуч від центру, на фоні сірої високої стіни, з коричневими напівкруглими дверима, зображена група з шести солдатів озброєних гвинтівками. Вони дивляться вгору на чоловіка, одягненого в національний одяг горців, що вхопився за край стіни. Зліва від групи зображено ще дванадцять солдатів, один з них підніс вказівний палець до губ, жестом закликаючи товаришів до тиші. Робота потрапила до музею в 1914 р. з Петербурзької Академії мистецтв