Николаевский областной художественный музей  имени В. В. ВЕРЕЩАГИНА


 

 Адреса: м.Миколаїв,
    вул. Велика Морська, 47
 
 Телефон:     
     +38 (0512) 37 23 67
   
 E-mail: museum0@ukr.net
 
 
БОГАЦЬКИЙ М.Т. "ПОРТРЕТ ДЕРЖАВНОГО КАНЦЛЕРА О.М. ГОРЧАКОВА"
"100 шедевров" - виртуальная галерея

На портреті зображений немолодий, навчений величезним життєвим досвідом чоловік. Горда посадка голови, прямий погляд злегка примружених під пенсне очей, два вищі ордени найбільших європейських держав на грудях (орден Золотого Руна – вища королівська нагорода Іспанії і орден Андрія Первозванного – найвища нагорода Росії) свідчать про те, що перед нами відомий політичний діяч. Це російський дипломат, князь О.М. Горчаков.
Дипломатична діяльність О.М. Горчакова викликала захоплення багатьох його сучасників; в той же час інші, навпаки, засуджували його за нестійкість і відсутність твердої зовнішньополітичної лінії. Зиґзаґи в політиці О.М. Горчакова пояснювалися не його суб’єктивними прагненнями, а зовнішньополітичним положенням Росії і тими задачами, які вона переслідувала.
Портрет написаний за 8 років до смерті О.М. Горчакова. У цей момент і сам художник знаходиться на піку своєї художньої форми. Про це говорить і сама техніка виконання роботи, і той факт, що саме М.Т. Богацькому довірили писати портрет такої важливої державної персони.
Прижиттєвий портрет О.М. Горчакова є однією з перлин портретної галереї музею. Робота надійшла до музею в 1964 році з приватної збірки московського колекціонера Є.В. Успенського.