Николаевский областной художественный музей  имени В. В. ВЕРЕЩАГИНА


 

 Адреса: м.Миколаїв,
    вул. Велика Морська, 47
 
 Телефон:     
     +38 (0512) 37 23 67
   
 E-mail: museum0@ukr.net
 
 
Персональна виставка миколаївської художниці Ірини Кирильчук.

4 липня в Очаківському музеї мариністичного живопису ім. Р.Г. Судковського відкрилась персональна виставка миколаївської художниці Ірини Кирильчук.

       В експозиції виставки представлено 39 графічних робіт майстрині. Художниця постійно знаходиться в творчому пошуку, в неї багато творчих напрямків, фантазії, все це поєднується з високим професіоналізмом.

У творчості цієї цікавої та оригінальної художниці тісно переплелися прадавні часи та сьогодення. Таке поєднання має на меті об’єднати минуле і сучасне та продемонструвати глядачеві невичерпні можливості жіночого таланту.

Виставка - це свято життєрадісності, доброти і гармонії. Художниця веде діалог з глядачем, діліться своїм баченням світу, дарує душевне тепло людям, використовуючи різні художні прийоми і техніку.

Художні образи, створені майстринею сучасного живопису переносять глядачів в особливий культурний простір, наповнений кольорами і поетичним звучанням, тут історія трансформується в реальність.

Художниця дуже любить мистецтво і всі враження від оточуючого світу передає в своїх творах. Результатом цих вражень стали мальовничі фантазії, емоції, почуття майстерно покладені на полотно.

         Якщо поглянути у далеке минуле, то ми побачимо, що жінки у давні часи були відсторонені від багатьох речей, в тому числі і від мистецтва. Ще у ХVШ - першій половині Х1Х століття жінок-художниць були одиниці, їх можна було порахувати по пальцях. Жінці у мистецтві була відведена роль музи, вірної дружини чи друга художника. Вона існувала поруч з мистецтвом, творцями були чоловіки. Майже до початку ХХ століття найрізноманітніші фактори відгороджували «велике мистецтво» від жінок, які вміли і хотіли малювати. Та по мірі наближення  ХХ століття, коли жінки почали виборювати більше свободи та прав, отримувати широку освіту, виросла і можливість реалізувати себе в професійній художній творчості. І все це,  в свою чергу, дало можливість подивитися на світ очима жінки. Період з ХVШ до середини Х1Х століття можна вважати періодом усвідомлення художницями свого «Я».  

         Протягом наступних десятиріч жінки показали, що їм підвладні будь-які напрямки в образотворчому мистецтві – будь то графіка, живопис чи скульптура.

         І до сьогодні жіноча творчість вносить рівновагу в загальну культурну картину світу, вона сповнена оптимізмом, животворним началом, вона живить мистецтві змушує його розвиватися. Отримавши можливість виражати себе у творчості і відкрито заявляти про себе – жінка змінила картину світу через свої художні твори, тим самим урізноманітнивши його.      

         Ірина Миколаївна Кирильчук народилася в 1973 році, в м. Миколаєві. В 2008 р. закінчила Львівську Національну Академію Мистецтв, - факультет дизайну. Педагог і наставник Ярослав Миськів – Заслужений художник України. У 2015 р. проводила виставку разом з художником Владом Гур’євим в Миколаєві. Багато робот І. Кирильчук присвячені давньогрецьким містам Північного Причорномор’я – Ольвії і Херсонесу. У цих роботах майстриня намагалася відтворити великий і невідомий світ з його скарбами і загадками, що давно минув, але чекає свого часу.

        Художниця працює у змішаній техніці, як сама вона розповідає: «Мій чудовий друг і педагог  Ярослав Миськів говорив, що раз ми живемо у ХХІ столітті, треба не боятися експериментувати і змішувати техніку. Я бажала представити стилізацію і символізм у моїх роботах, а душа моя прагне щирої любові».

Виставка буде працювати з 4 по 31 липня.

 

 БАЖАЄМО ПРИЄМНОГО  ПЕРЕГЛЯДУ!

Завідуючий  музеєм мариністичного

живопису ім..Р.Г.Судковського

О.І. Куліков