Николаевский областной художественный музей  имени В. В. ВЕРЕЩАГИНА


 

 Адреса: м.Миколаїв,
    вул. Велика Морська, 47
 
 Телефон:     
     +38 (0512) 37 23 67
   
 E-mail: museum0@ukr.net
 
 
Мгновение переданное кистью

«Бывают крылья у художников,

   Портных и железнодорожников,

   Но лишь художники открыли,

   Как прорастают эти крылья.

   А прорастают они так –

   Из ничего, из неоткуда.

   Нет объяснения у чуда …»

                               Геннадій Шпаліков                                                                                                                   

               Музей мариністичного живопису ім. Р.Г. Судковського презентує виставку  «Мить, відображена пензлем», що проводиться в рамках 7-го Міжнародного фестивалю мистецтв «Очаківський ренесанс». Виставка знайомить з роботами відомих і молодих митців Миколаєва і Одеси з їх власних збірок, а також з  творами,  що зберігаються у фондах музею ім. Р.Г. Судковського.

Представлені твори – це подарунок місту Очакову.

            Добре відомий очаківцям одеський художник, народний художник України Микола Прокопенко цього разу презентував глядачам всю свою родину – дружину Ольгу Котлярову-Прокопенко та доньку Тетяну Бродецьку. Обидві талановиті майстрині. Художня традиція цієї  родини має ще більш глибоке коріння – самодіяльною художницею і яскравою, артистичною натурою була бабуся Тетяни Неллі Котлярова. В кожного з цих художників свій творчий характер і почерк, своє бачення  навколишнього світу. До уваги глядачів представлено сім творів М.М. Прокопенка – чотири з фондів очаківського музею («Червона лавка», «Серпень», «Вечір у саду» та «Червоне поле») і три нові, з яких роботу «Блакитний ранок» художник подарував музею на відкритті виставки. Ольга Котлярова-Прокопенко демонструє два пейзажі «Бузковий ранок» та «Острів», виконані у характерній для неї кольоровій гаммі. Велику увагу приділяє колориту і Тетяна, намагаючись «поставити потрібний колір в потрібне місце» (роботи – «Два дерева» та «Шлях у хмари»).

     Одеська художня плеяда представлена майстрами різних поколінь і в експозиції виставки знайшли своє місце як роботи молодого художника Айка Овакімяна «Вселення» та «Єдність і боротьба протилежностей» так і роботи зрілих майстрів: морський пейзаж «Одеський порт» Аліка Мірзоєва  (який відомий в Одесі не лише як художник, а й як реставратор, майстер різьблення по дереву, бутафорії, фасадного розпису та інших мистецьких напрямків) та Галини Лєкарєвої-Нікітіної – «Враження від острова Зміїний», «Пейзаж. Виілково» та «Біля села Єгорівка», останній з яких був подарований музею в день професійного свята Дня музеїв меценатом А.А. Горчаковим.

      Миколаївська плеяда художників теж радувала своєю творчою різноманітністю. Серед добре знаних майстрів – Валентин Меркулов (роботи «Річка Вітовка» та «Очаківські кручі»). Останню художник написав на пленері за день до відкриття виставки і подарував музею.

    Зачаровували погляд роботи Владислава Гурьєва «Натюрморт» та «З гранатом». Дякуючи унікальному неповторному художньому стилю, вони випромінюють неймовірну енергетику, притягують погляд, дивують і радують.

Добре знайома очаківцям Гана Стефановська. Вона представила чудові роботи «Ранковий прибій» та «Морське враження». У ніжних поетичних роботах майстриня оспівує рідну Миколаївщину, пише чистими звучними фарбами, щоб показати глядачеві природу нашого краю у всьому її багатстві й розмаїтті.

      Юрій Дзінтарс не вперше виставляє роботи в нашому музеї. Він привіз картини «Миколаїв. Зима» і «Весна». Художник працює в реалістичній манері. Він сам творить свій Всесвіт, спокійний, вільний, щирий і прекрасний.

     Вперше виставлялась в очаківському музеї Тетяна Рябенко. Музикант за освітою, вона не могла виливати свої почуття лише в музиці, а наважилася передати їх і на полотні (роботи «Літній день», «Враження», «Натюрморт. «Танго утрьох»», останню роботу художниця подарувала музею).

      Виставка «Мить, відображена пензлем» – це свято життєрадісності, доброти і гармонії. Художники ведуть діалог з глядачем, діляться своїм баченням світу, дарять душевне тепло людям, використовуючи різні художні прийоми і техніку. Вони завжди знаходяться у творчому шуканні, в них багато ідей і фантазії, все це поєднується з високим професіоналізмом.

     Виставка працюватиме по 31 липня.