Николаевский областной художественный музей  имени В. В. ВЕРЕЩАГИНА

 

Адреса: м.Миколаїв,
    вул. Велика Морська, 47
 
Телефон:     
     +38 (0512) 37 23 67
   
E-mail: museum0@ukr.net
 
 
13.07.2018 11:47

Створюємо зображення квітки папороті.

12 липня 2018 року співробітники Миколаївського обласного художнього музею ім. В.В. Верещагіна провели майстер-клас «Квітка папороті» для підопічних відділення денного перебування Центрального району Міського територіального центру соціального обслуговування.

Відвідувачі почули розповідь про звичаї та традиції купальських свят.

Важливим елементом купальських обрядів є пошук чарівної квітки папороті. Хоча насправді ця рослина розмножується спорами без розцвітання квітів, але в народі вірили, що в ніч на Купала на ній на мить спалахує незвичайна красива квітка. Її дуже важко здобути. Але власник цієї квітки отримує надзвичайні здібності – бачить заховані клади, розуміє мову тварин, та інше. Наші предки вірили, що цвіт папороті розкриває духовні сили людини і очищає його душу. Але ця унікальна квітка відкривається далеко не всім, та і знайти його дуже і дуже складно. Але захист від зла і хвороб потрібен був кожному члену роду, тому наші предки і створили цей солярний символ, який так і назвали – квітка папороті. В народних розписах художники часто малюють стилізовані декоративні зображення незвичайних придуманих квітів.

Співробітники музею показали, як можна створювати окремі відбитки та композиції шляхом друкування. Штампи та печатки з різними простими зображеннями квітів, листочків, звірі та пташок, елементами геометричних візерунків можна зробити власноруч. А потім надрукувати їх на папері, створюючи картини та візерунки. 

 

 

 
 
 
Сайт создан в студии Мотив