Николаевский областной художественный музей  имени В. В. ВЕРЕЩАГИНА

 

Адрес: г.Николаев,
    ул. Большая Морская, 47
 
Телефон:     
     +38 (0512) 37 23 67
   
E-mail: museum0@ukr.net
 
 
30.01.2018 15:40

 

Майстер-клас «Малювання у техніці сумінагасі».

      30 січня у Миколаївському обласному художньому музеї ім. В.В. Верещагіна пройшов майстер-клас «Малювання у техніці сумінагасі». 

        Suminagashi –сумінагасі –«чорнильниці, що плавають» -  стиль  японського живопису, що прийшов  до Японії з Китаю. Краплини спеціальної туші  розпливаються по воді неповторними узорами, а потім відбиваються на папері чи тканині.  Досить часто малюнок  сумінагасі  доповнюють елементами   Shodo –класичної каліграфії. Це –мистецтво неповторності, унікальності та бездоганності. Сумінагасі, як і японська каліграфія в цілому, не передбачає виправлень.  

    Кожна робота унікальна і неповторна. Майстер, використовуючи фізичні властивості рідин, творить малюнок на поверхні води. Художники, що працюють в цій техніці, крім розвиненої уяви повинні володіти і величезним терпінням, тільки одна з двадцяти спроб відтворити на воді задуманий сюжет, дає бажаний результат. Художнику потрібно не тільки створити малюнок на воді, але і вчасно перенести його на папір. Аркуш паперу не занурюється повністю у воду, а лише занурюється і відразу ж виймається і вся складність техніки полягає саме в майстерності перенесення малюнка з поверхні води на папір. Одне неточне рух і візерунок порушується.

      Майстер-клас відвідали вчителі зарубіжної літератури Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти. Глядачам розповіли про унікальну техніку Сумінагасі. У присутніх була можливість відчути себе художниками та намалювати картину в цій техніці.

 

 

 
 
 
Сайт создан в студии Мотив