Николаевский областной художественный музей  имени В. В. ВЕРЕЩАГИНА

 

Адрес: г.Николаев,
    ул. Большая Морская, 47
 
Телефон:     
     +38 (0512) 37 23 67
   
E-mail: museum0@ukr.net
 
 
31.07.2017 07:22

Миколаївський обласний художній музей ім. В.В. Верещагіна завершив святкування 200-річчя від дня народження всесвітньо відомого художника-мариніста Івана Костянтиновича Айвазовського 

28 липня 2017 року в Миколаївському обласному художньому музеї ім. В.В. Верещагіна відбувся заключний захід, присвячений 200-річчю від дня народження видатного художника-мариніста І.К. Айвазовського.

Святкувати цю дату музей почав ще у січні цього року низкою заходів. Спочатку провів презентацію кожної з картин, якими володіє музей, а це одна акварель і вісім живописних творів (два з них етюди). А 23 березня всі ці роботи великого майстра були представлені на виставці «200 років тріумфу» і доповнені творами  сучасників і послідовників митця Олексія Боголюбова, Костянтина Крижицького, Миколи Дубовського, Василя Полєнова, Руфіна Судковського та онука великого майстра Олексія Ганзена.

До експозиції також залучені макети вітрильників, виконані чемпіонами світу та Європи з судномодельного спорту, експонати з фондів Миколаївського обласного краєзнавчого музею та Миколаївського музею суднобудування та флоту.  Ця виставка викликала велику зацікавленість мешканців міста та його гостей. ЇЇ відвідало і прослухало екскурсії більш тисячі трьохсот осіб, серед  них школярі і студенти вузів.

18 травня 2017 року в Міжнародний день музеїв була проведена   лірична театралізована   програма «Три кохання Івана Айвазовського», присвячена трьом жінкам, які викликали щире тремтливе почуття у Айвазовського в різні періоди його життя. Перед присутніми предстали – італійська балерина Марія Тальоні; перша дружина художника, англійка за походженням, Юлія Гревс; і друга дружина – вірменка Анна Саркізова; а з ними і сам Айвазовський. Зворушливо і проникливо передали історії їх любові та взаємовідносин студенти Відокремленого підрозділу Миколаївської філії Київського національного університету культури і мистецтв Анастасія Стокроцька, Аліна Репна, Анна Малахова і Юрій Кудаков.

 З лютого по червень цього року співробітниками музею були   написані статті в періодичні видання, розміщені на  сайті музею; відбулись виступи на радіо та телебаченні.  За підтримки Спілки вірмен України  Миколаївської  області готується до видання буклет «Айвазовський в Миколаєві».  Такими заходами музей зустрів знаменну дату, про що доповів директор Миколаївського обласного художнього музею ім. В.В. Верещагіна Сергій Миколайович  Росляков.

 

Під час заходу відбулась процедура нагородження  почесною музейною відзнакою Артура  Гензеловича  Кохлікяна – голови Спілки вірмен України Миколаївської області та його заступника Алли  Самсонівни Поліщук за значну допомогу і підтримку в організації і проведенні музейних заходів, присвячених 200-річчю від дня народження  І.К. Айвазовського; нагородження переможців та призерів конкурсу дитячого малюнку грамотами та відзнаками; прозвучали музичні вітання від Спілки вірмен України  Миколаївській області.

 

 

  Зворушливим для присутніх було звернення  самого «Івана Айвазовського» (вже знайомий присутнім Юрій Кудаков), який побажав музею бути притулком «муз и вдохновенья».

 

 

Продовжилось свято відкриттям виставки Благодійного фонду «Індиго» «Чорне море – наша спільна спадщина», на якій представлені світлини членів фото клубу «Імпульс», а також живопис, графіка, декоративний розпис гуашшю на гальці виконані миколаївськими майстрами. До експозиції включені дитячі малюнки, які були відібрані після завершення виставки-конкурсу, присвяченій ювілею великого Майстра. Поєднує роботи фотографів, художників та дітей бажання передати красу і велич Чорного моря. В творах можна побачити  море спокійне і схвильоване; осяяне багряними проміннями сонця і освітлене місячним сяйвом; відчути  зимову  тишу і тишу літнього туманного ранку; навіть побачити таємниці морського дна, що скривають від людського ока глибини стародавнього моря. 

 

Та на цьому музейне свято не закінчилось. В музичній  вітальні присутні прослухали концерт композитора, музикознавця, старшого викладача Еліни Образцової. У концерті приймали участь Валентина Овсяникова (флейта), Сергій Пономарьов (саксофон), вокалісти Анастасія Малиновська, Олена Кравченко та Олена Клепо.

 Їх виступ і став заключним акордом у низки музейних заходів, присвячених  200-річчю від дня народження І.К. Айвазовського.

 

 
 
 
Сайт создан в студии Мотив