Николаевский областной художественный музей  имени В. В. ВЕРЕЩАГИНА

 
Адрес: г.Николаев, 
ул. Большая Морская, 47
 

Телефоны:

 (0512) 37 23 67
 (0512) 37 23 53
 
E-mail: museum0@ukr.net
 
 
 
18.05.2017 18:09

Міжнародна акція «Ніч музеїв» в Миколаївському обласному художньому музеї

ім. В.В. Верещагіна

 

За традицією 18 травня кожного року музеї Європи проводять Міжнародну акцію, приурочену Міжнародному дню музеїв, «Ніч музеїв», яка вперше  була проведена в Берлині в 1997 році.

Під час  акції багата кількість музеїв відкрита для відвідувачів  вночі. Основна мета – показати можливості, потенціал сучасного музею, залучити відвідувачів до музею.

 У Комунальному закладі культури «Миколаївський обласний художній музей ім. В.В. Верещагіна» ніч почалась вже о 10 годині ранку з цікавої програми «Незвичайні музеї світу». Навіть уявити не можливо які тільки не існують музеї! Ось   музей гірчиці; музей улюбленого фрукта банану; музей білизни відомих політиків, артистів і знаменитостей; музей олівця. Розповідь ведучого, яка супроводжувалась слайд-показом, ще про  багато інші незвичайні музеї світу, з великою зацікавленістю прослухали присутні.  

У першій половині дня були проведені  пізнавальні тематичні екскурсії «200 років тріумфу», присвячена 200-річчю від дня народження всесвітньо відомого художника-мариніста І.К. Айвазовського; «Іконопис»; «Життя та творчість В.В. Верещагіна»; був проведений концерт класичної музики у виконанні студентів Відокремленого підрозділу Миколаївської філії  Київського національного університету культури і мистецтв (ВП МФ КНУКіМ) під керівництвом викладача закладу Іванової Валентини Леонідівни.

Цікавим для відвідувачів був майстер-клас по виготовленню чудових композицій з природних матеріалів та  квітів з паперу різного кольору і фактури, проведений Валентиною Петровською.

Спостерігали відвідувачі за процесом виготовлення саморобних ляльок, у виконанні миколаївської майстрині Ірини Цай.  Вона демонструвала і комедійних звірят, і ляльки-тільди десь усміхнені і сумні, а десь з кокетливими оченятами у вишуканому  яскравому одязі.   

На майстер-класах були присутні дорослі і діти 1-го та 5-тих класів СЗОШ №7.

Друга половина дня почалась зі зворушливої, ліричної програми, присвяченої трьом коханням, які були в житті видатного всесвітньо відомого художника-мариніста І.К. Айвазовського – італійська балерина Марія Тальоні; перша жінка художника – англійка за походженням Юлія Гревс; друга жінка – Анна Саркізова, образи яких виконали студенти ВП МФ КНУКіМ кафедри культурно-дозвілевої діяльності (завідуючий доктор педагогічних наук, доцент В.Л. Мозговий) Юрій Кудаков, Анастасія Стокроцька, Аліна Ріпна, Анна Малахова.

Слідуючим був захід «Європейська ніч музеїв», який проходив в залі західноєвропейського мистецтва музею, в якій на фоні картин відповідної тематики велась  цікава розповідь про галантний вік короля Людовика ХІV та мову квітів. Тут були  Флора і Амур, ролі яких виконали  студенти  ВП МФ КНУКіМ  кафедри культурно-дозвілевої діяльності, Анна  Віштак і Іван Гноянко.

І заключним акордом «Ночі музеїв» став концерт класичної музики у виконанні члена Спілки композиторів України, композитора і музикознавця Еліни Образцової. В цьому концерті також приймали участь викладачі Миколаївської дитячої  музичної школи № 5 Сергій Понамарьов (саксофон, кларнет) та Зоя Широкова (скрипка); учні викладача вокалу Миколаївського державного вищого музичного училища Ольги Дідусенко – Анастасія Гарт і Олено Кравченко.

Слова подяки відвідувачів після кожного заходу були похвалою для співробітників музею, які з почуттям підйому і в той же час великого хвилювання готували цю програму.

Вважаємо, що свято «Ночі музеїв» у Миколаївському обласному художньому музеї ім. В.В. Верещагіна відбулось!           

 

 

 

 
 
 
Сайт создан в студии Мотив