Николаевский областной художественный музей  имени В. В. ВЕРЕЩАГИНА

 
Адрес: г.Николаев, 
ул. Большая Морская, 47
 

Телефоны:

 (0512) 37 23 67
 (0512) 37 23 53
 
E-mail: museum0@ukr.net
 
 
 
24.04.2017 08:32

Миколаївський обласний художній музей ім. В.В. Верещагіна продовжує проводити заходи присвячені 100-річчю від дня народження української художниці Тетяни Нилівни Яблонської.

Зі спогадів мисткині: «Коли в юнацтві бачила падаючу зірку, я завжди говорила: «Хочу бути хорошим художником». Інших побажань не загадувала».

Її мрія здійснилась.

Тетяна Яблонська – одна з самих видатних жінок-художниць ХХ століття. Заслужений діяч мистецтв УРСР (1951). Член-кореспондент АМ СРСР (1953). Народний художник СРСР (1960). Лауреат  трьох Державних премій. Отримала орден і нагороджена званням Героя України (2001).

Полотна видатної художниці знаходяться в Державній Третьяковській галереї (Москва), в Державному Російському музеї (Санкт-Петербург), в Музеї Дракона (Тайвань), в Національному художньому музеї України, в Київському музеї російського мистецтва і багатьох інших музеях і приватних колекціях України і зарубіжжя.

Миколаївський обласний художній музей ім. В.В. Верещагіна є щасливим володарем восьми живописних та двох графічних творів Тетяни Яблонської. Це надало змогу у лютому – квітні 2017 року в музеї  провести виставку її картин «Художник двох століть Тетяна Яблонська», і мешканці міста та його гості мали змогу побачити твори  видатної художниці. 21 березня 2017 року для підопічних Миколаївського територіального центру соціального обслуговування населення на фоні підготовленого відеоряду була проведена розповідь про життя та творчість Тетяни Яблонської. 20 квітня Миколаївський обласний художній музей ім. В.В. Верещагіна з творами Тетяни Яблонської виїхав до Миколаївського товариства єврейської культури, чому були дуже здивовані присутні, адже вони навіть не могли уявити, що в художньому музеї є твори талановитої української художниці. З великим задоволенням  вони  розглядали картини, створені пензлем видатної художниці, і з великою зацікавленістю прослухали розповідь про її життя і творчість. Для більш повного знайомства з творами Тетяни Яблонської присутнім був продемонстрований відеоряд з її картин.

 

 

 

 
 
 
Сайт создан в студии Мотив