Николаевский областной художественный музей  имени В. В. ВЕРЕЩАГИНА

 
Адрес: г.Николаев, 
ул. Большая Морская, 47
 

Телефоны:

 (0512) 37 23 67
 (0512) 37 23 53
 
E-mail: museum0@ukr.net
 
 
 
09.03.2017 09:31

Пушкін на березі Чорного моря

      10 березня о 15-30 у приміщенні Миколаївського обласного художнього музею ім. В.В. Верещагіна відбудеться 3 презентація з циклу  «Айвазовський у Миколаєві», присвячена 200-річчю від дня народження всесвітньо відомого художника-мариніста І.К. Айвазовського. Ця презентація присвячена полотну «Пушкін на березі Чорного моря». 1887 р. На музейній картині  об’єднані два початки: улюблена водна стихія художника – море – і портрет великого поета.

         Відомо, що Пушкін і сам любив море, присвятив йому кілька віршів. Його приваблювала воля цієї стихії, її влада й нескореність, мінливість і ласкавий спокій.

Но поздно. Тихо спит Одесса.

И бездыханна и тепла

Немая ночь. Луна взошла.

Прозрачно-лёгкая завеса

Объемлет небо. Всё молчит;

Лишь море Чёрное шумит…

     На картині рівну частину простору займають три стихії: повітря, земля й вода. Небо підсвічене сідаючим сонцем, тому воно грає яскравими, смарагдовими фарбами, притягаючи до себе погляд і розсіюючи навколо легке, витончене світло. На небі вже проступає вечірній місяць, що тільки того й чекає, щоб сонце зникло за обрій – тоді саме вона стане повноправною господаркою неба.

         До теми зображення образу Пушкіна художник звертався протягом своєї творчості декілька разів. Саме про це буде йти мова на презентації. Долучайтеся до заходу!

 
 
 
Сайт создан в студии Мотив