Николаевский областной художественный музей  имени В. В. ВЕРЕЩАГИНА

 
Адрес: г.Николаев, 
ул. Большая Морская, 47
 

Телефоны:

 (0512) 37 23 67
 (0512) 37 23 53
 
E-mail: museum0@ukr.net
 
 
 
24.02.2017 09:11

Ілюстрації до творів І. Франка у музеї ім. В.В. Верещагіна 

22 лютого 2017 року в Миколаївському обласному художньому музеї ім. В.В. Верещагіна було проведено одноденну виставку на тему: «Іван Франко»  (ілюстрації художників-графіків до творів І. Франка), підготовлену до 160-річчя письменника.

У колекції музею зберігаються декілька авторських творів, які ілюструють казки, вірші та оповідання І. Франка. 2 оригінальні графічні роботи: ілюстрації до оповідання І. Франка «Добрий заробок» «Старий мітляр» та «Ярмарок» І.В. Остафійчука, які намальовані чорною та коричневою гуашшю на білому папері. Ці твори підкреслюють яскраву психологічну та соціальну  характеристику героїв сатиричного оповідання І. Франка. Офорт І.Н. Філонова до твору І. Франка «У кузні» допомагає розповісти про дитинство майбутнього письменника, батько якого працював ковалем. Ліногравюри М.З. Фрадкіна до казок І. Франка «Лисиця та журавель», «Лисичка-черничка» та «Вовк, лисиця та осел» відзначаються виразними силуетами тварин, детальною проробкою фактури та дрібних деталей Вони настільки виразні, що зацікавлюють не тільки дітей, а й дорослих.

Для підопічних Територіальних центрів по обслуговуванню населення співробітники музею підготували докладну розповідь про ці картини та відповідні твори І. Франка. Відвідувачі отримали змогу послухати записи українських пісень на вірші І. Франка. А за допомогою електронної презентації слухачі познайомилися з цікавими фактами про життя та творчість видатного українського письменника. Для людей похилого віку дуже важлива увага, і працівники музею багато роблять для того, щоб зацікавити глядачів.

  

 

 
 
 
Сайт создан в студии Мотив