Николаевский областной художественный музей  имени В. В. ВЕРЕЩАГИНА


 

 Адреса: м.Миколаїв,
    вул. Велика Морська, 47
 
 Телефон:     
     +38 (0512) 37 23 67
   
 E-mail: museum0@ukr.net
 
 
Новости
10.12.2021 13:53
17 грудня о 15.00 музей презентує виставку «Українська домашня ікона» з приватної колекції.
Експозиція налічує більше 200 творів. Найбільш розповсюджені образи Святого Миколая, Богородиці, Ісуса Христа.
Представлені ікони написані для родинної обрядової практики. Домашні ікони здавна грали важливу роль для розвитку національної етнічної самосвідомості. Для цих ікон типова особлива стилістична своєрідність. Такі ікони спрямовані на сакралізацію життєвого простору людини та родини, визначення місця та ролі людини у світі. Це в першу чергу захист від ворожих сил, оберіг, що забезпечує родинний добробут.
Українці сприймали ікони, як «вікна» в інший світ, засіб зв’язку з Царством Небесним.
Ікони для домівок могли писатися як професійними, так і народними майстрами-самоуками у відповідності до світоглядних та духовних потреб українського народу. Кожен образ, що знаходився в домі – відображав особливості світорозуміння нації, її долю, прагнення та переживання. Ікони, розміщені в червоному кутку української хати, були нетлінним символом віри, який мав глибоко дидактичне значення.
Домашня ікона – синкретичний феномен української матеріальної та духовної культури, який виник як результат органічного розвитку, з одного боку – українського професійного та народного іконопису, а з іншого – релігійного світогляду українського народу, в якому органічно поєдналися давні народні вірування з християнськими ідеями.
Вхід на відкриття виставки за наявністю сертифіката або ПЦР-тесту.
Телефони для довідок: 37-23-53
 
29.09.2021 08:54

Що ви знаєте про розпис? А про його види? Чи відомо Вам, що на Миколаївщині був власний різновид розпису? Якщо цікаво, приходьте на майстер-клас, під час якого ви зможете отримати відповіді на ці питання та дізнаєтеся про особливості одночасно двох видів розпису: петриківського та таврійського. У Вас буде можливість спробувати власні сили у майстерності володіння пензлем та створити, під керівництвом майстра, картину або сувенір для себе.

Вартість квитка 70 грн.

Кількість місць обмежена.

Запис ОБОВ’ЯЗКОВИЙ за телефоном: 37 23 53

 
29.06.2021 08:56
 
Шановні відвідувачі!
 
29 і 30 червня санітарні дні. Музей не приймає відвдувачів. Перепрошуємо за незручності.
 
 
14.06.2021 13:39
Шановні поціновувачі мистецтва!
28 червня вхід на постійно діючу експозицію безкоштовний.
Екскурсійне обслуговування та вхід на окремо експоновані виставки платний.
Довідки за телелефоном 37 23 53
 
02.06.2021 10:20

1 червня 2021 року у музеї відкрилася виставка ХV обласного бієнале дитячої творчості пам’яті В.В. Верещагіна «Світ навколо тебе». Після довгих сперечань та обговорення журі обрало переможців та призерів.

Цього року переможцями у різних вікових категоріях стали:

Молодша вікова група (7 – 9 років):

-         Новікова Маргарита (8 років).

«Дорога до храму».

Палац творчості учнів м. Миколаєва, гурток «Берегиня». Керівник Кардівар Г.В.

 

Середня вікова група (10 – 12 років):

-         Ліхачова Гретта (10 років).

«Штурм Очкова».

Дитяча художня школа м. Миколаєва. Викладач Русінова Н.І.

 

Старша вікова група (13 – 15 років):

-         Дудкіна Єлизавета (13 років).

«Миколаїв – моє рідне місто».

Дитяча художня школа м. Миколаєва. Викладач Годулян І.Ю.

 

Гран-прі:

-         Карабут Костянтин (13 років).

«Заснування Миколаєва».

Дитяча художня школа м. Миколаєва. Викладач Русінова Н.І.

 

Вітаємо переможців ХV обласного бієнале! Бажаємо творчих успіхів, надхнення та нових досягнень!

 
25.05.2021 11:00
В перший день літа - 1 червня - музей запрошує маленьких поціновувачів мистецтва та їх батьків відвідати постійну експозицію. Протягом дня для дітей шкільного та дошкільного віку вхід вільний. Ви маєте можливість познайомитися з художнім надбанням попередніх століть БЕЗКОШТОВНО. Проведіть сімейний відпочинок з користю.
Довідки за телефоном 37 23 53
 

 

 
18.05.2021 16:33

18 травня у Миколаївському обласному художньому музеї ім. В.В. Верещагіна подвійне свято. По-перше цей день – професійне свято музейників – Міжнародний день музеїв, а по-друге саме сьогодні у музеї відкрилася постійно діюча зала творів Народного художника України, лауреата Національної премії ім. Т.Г. Шевченка Андрія Даниловича Антонюка (1943 - 2013)

Андрій Антонюк був одним з видатних миколаївських художників. Він народився 13 жовтня 1943 року у Богополі (зараз м. Первомайськ) Миколаївської області. Навчаючись у Первомайській школі №17, займався у художньому гуртку під керівництвом Л. Островського. У 1962 році закінчив Одеське державне художнє училище ім. М. Грекова. Працював у м. Мукачево на Закарпатті, потім в Одеському художньому фонді. З 1971 року жив у Миколаєві.

Виставкову діяльність художник розпочав ще у 60-ті роки. І з самого початку твори Антонюка не вписувалися у вузькі рамки офіційного соцреалізму. Не дивлячись на це, у 1970 році молодого художника прийняли до Спілки художників УРСР.

Його творча діяльність тісно пов’язана з Миколаївським обласним художнім музеєм ім В.В. Верещагіна. Перша персональна виставка митця в Миколаєві у 1987 році проходила у його стінах. І в подальшому музейні виставки неодноразово радували миколаївців.

Улюбленим матеріалом художника була темпера і акварель. За допомогою саме цих засобів митець відтворював на полотні картини наповнені всіма кольорами веселки. Від творів майстра надходить особливе світло, вони притягують. правдивістю, щирістю та відкритістю. У творчості переважають народні мотиви, художнє осмислення історичного минулого українського народу, його моральні пошуки.

Художник залучає символічні, підсвідомі образи, що підкреслюють його відношення до світу. Притаманний митцю символізм, підкреслена народність, іконографічні риси надають змогу відкрити світу його власний Всесвіт. Відобразити таємницю української спадщини, де разом існують такі поняття як духовність, традиційні фольклорні обряди та християнська православна віра.

Антонюк А.Д. поклав початок існуванню південноукраїнської школи образотворчого мистецтва. А сучасні мистецтвознавці назвали стиль Андрія Антонюка символіко-реалістичним українським міфологізмом.

В експозиції зали представлені роботи з фонду Миколаївського обласного художнього музею ім. В.В. Верещагіна та картини з приватних зібрань. Експозиція побудована за хронологічним принципом від робіт 1970 -х років до 2013 року. Вперше, завдяки підтримці родини художника та допомоги з боку В.І. Мерікова, широко представлені ліногравюри та акварелі митця. Таким чином створена унікальна експозиція, яка демонструє всю хронологію та всі аспекти творчої діяльності митця.

 
05.05.2021 14:39

 
05.05.2021 10:31

 

7 травня 2021 р. о 15.00 музей запрошує на відкриття виставки «Вірус: імпровізація з теми». Виставка арт-дизайну Ольги Максименко продовжує давню серію її літописних робіт. Представлений нею світ захоплює нас своєю впізнаваністю і водночас неординарністю подачі. Дизайнер постійно експериментує з формою, кольором, техніками, інколи використовує в якості художніх матеріалів вкрай незвичні речі.

Вона йде в ногу з часом, застосовуючи у своїх творах суто комп’ютерні образи та прийоми, створює комп’ютерні асамбляжі, сміливо конструює з простих «смайликів» цілі картини соціального звучання.

Вводити у свої композиції історичних персонажів автор почала у 2012 році асамбляжем «Пробач, Ейнштейне» і продовжила роботою «Кант проти Канта» (2018 р.), навіяною софістськими діалогами філософа. У цьому творі втілено вселенське протистояння Добра і Зла.

Творчість Ольги Андріївни є глибоко інтелектуальною та вбирає в себе велику ерудицію, літературні і наукові знання. Кожна її персональна виставка – це відкриття нових можливостей арт-дизайну та образотворчого мистецтва.

Ольга Максименко – художник з яскраво вираженим креативним мисленням, що дозволяє їй генерувати нові ідеї, які швидко підхоплюються та розлітаються по світу.

Деякі дизайнери при використанні їх коректно посилаються на першоджерело, як, наприклад, американська художниця, яка представила цілу експозицію робіт за мотивами інсталяції «Швидкочитання» (2005 р.).

Всі асамбляжі, реді-мейди, арте-повера, інсталяції та інші твори Ольги Андріївни не лише надзвичайно дотепні та актуальні, але й глибоко філософічні, створюють цілу панораму нашого часу. Вони дихають то витонченим гумором, то болем співчуття, а часом просто літописно-безпристрасні.

А головне – вся творчість миколаївського дизайнера, художника й педагога є гуманістично спрямованою та закликає до Миру, Добра та Світла.

 

          Телефон для довідок: 37-23-53.

 

 
05.05.2021 10:28

Шановні поціновувачі мистецтва!
МУЗЕЙ ВІДКРИТО для відвідування. Ми чекаємо на вас з 9.00 до 18.00 щодня, крім понеділка.
Пропонуємо відвідати постійну експозицію, яка познайомить вас з зібранням музею, виставку "Диво голографії. Влада золота" та зал західноєвропейського мистецтва.
Довідки за телефоном: 37 23 53
 
24.03.2021 11:30

Шановні відвідувачі!

Звертаємо вашу увагу, що з 24 березня по 4 квітня,

у звязку з стрімким збільшенням кількості випадків захворювання на covid-19, музей не приймає відвідувачів.

Залишайтеся вдома та бережіть себе!

 
«ПерваяПредыдущая12345678910СледующаяПоследняя»

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL